Kaip sumažinti degalų sąnaudas: 15 patarimų, kaip efektyviau vairuoti

Asociatyvinė nuotr.
Efektyvus ir ekonomiškas vairavimas yra naudingas ne tik jūsų transporto priemonei, tačiau ir jūsų piniginei bei aplinkai. Todėl vairavimo įpročių koregavimas gali būti labai naudingas. Nors su dauguma šiuolaikinių automobilių jau dabar važiuojame taupiau, deja, bet vien to nepakanka.

Taigi, jei svarstote, kaip galėtumėte sumažinti savo transporto priemonės degalų sąnaudas, pats metas susipažinti su efektyvaus ir taupaus vairavimo patarimais.

1. Prižiūrėkite savo transporto priemonę

Vienas geriausių būdų išsaugoti optimalų savo automobilio degalų naudojimo efektyvumą - tinkamai jį prižiūrėti ir laikytis rekomenduojamo techninės priežiūros grafiko. Be kasmetinės techninės priežiūros, būtinai aprodykite savo automobilį patyrusiam mechanikui vos tik jis susiduria su tam tikromis techninėmis problemomis. Laimei, šiandien surasti patikimą autoservisą galima vos per kelias minutes, pasinaudojus https://www.carone.app mobiliąja programėle.

2. Greitėkite palengva

Kuo staigiau greitėjate, tuo daugiau degalų sunaudoja jūsų automobilis. Transporto priemonę eksploatuodami mieste, galite sunaudoti mažiau degalų švelniai ir palengva spausdami akceleratoriaus pedalą. Siekdami kuo taupiau naudoti automobilio degalus, nuo sustojimo iki 20 km/val. automobilį pagreitinkite per 5 sekundes.

3. Išlaikykite tolygų greitį

Kai greitis reguliariai mažėja ir didėja, sunaudojate kur kas daugiau degalų, o tai reiškia, kad patiriate ir didesnes išlaidas. Atlikti bandymai parodė, kad kas 18 sekundžių padidindami ir sumažindami greitį nuo 75 iki 85 km/val. galite net 20 % padidinti degalų sąnaudas. Todėl tais atvejais, kai važiuojate greitkeliu, nepamirškite apie automobilyje esančią kruizo kontrolę, kuri gali padėti ilgiau išlaikyti tolygų greitį.

4. Važiuodami žvelkite toliau į priekį

Kiekvienas vairuotojas turėtų atminti, kad kaskart, kai naudojami stabdžiai, prarandamas judėjimo į priekį pagreitis. Žvelgdami toliau į priekį, matysite, kaip vyksta eismas, o tai savo ruožtu jums padės iš anksto pastebėti, kada metas sulėtinti greitį. Patraukdami koją nuo akceleratoriaus pedalo ir važiuodami laisvąja eiga savaime sulėtinsite greitį, vietoje to, kad naudotumėte stabdžius. Visa tai padės sumažinti degalų sąnaudas ir patiriamas išlaidas.

5. Venkite didelio greičio

Jei norite sumažinti kuro sąnaudas, visuomet laikykitės leistino greičio. Dauguma lengvųjų automobilių taupiausiai degalus naudoja tuomet, kai važiuoja 50-80 km/val. greičiu. Viršijus šią greičio ribą, kuo greičiau važiuos jūsų transporto priemonė, tuo daugiau degalų ji sunaudos.

Pavyzdžiui, jei važiuojate 120 km/h greičiu, transporto priemonė sunaudos apie 20 % daugiau degalų nei tuomet, kai važiuosite 100 km/h greičiu. Ir net jei jums atrodo, kad galutinį tašką pasieksite greičiau, 25 km atkarpos kelionėje dėl tokio greičio padidėjimo kelionės laikas sutrumpės vos 2 minutėmis.

6. Numatykite eismą

Kaip jau buvo minėta, važiuodami turėtumėte žiūrėti į priekį. Tačiau tai yra svarbu ir dėl to, jog galėtumėte pamatyti, kas jūsų laukia, išlaikant saugų atstumą tarp savo ir priekyje važiuojančios transporto priemonės. Stebėdami, ką daro pėstieji ir kiti eisme dalyvaujantys automobiliai, ir bandydami numatyti, kaip jie elgsis toliau, galite išlaikyti pastovesnį greitį ir sunaudoti mažiau degalų.

7. Kiekvieną mėnesį patikrinkite automobilio padangų slėgį

Retas vairuotojas susimąsto apie tai, kad automobilio padangų slėgis gali turėti įtakos degalų sąnaudoms. Tačiau jei važiuojate transporto priemone, kurios padangose trūksta 56 kilopaskalių, degalų sąnaudos gali padidėti iki 4 %. Tai taip pat gali sutrumpinti padangų tarnavimo laiką net daugiau kaip 10 000 kilometrų.

Optimalų jūsų transporto priemonei taikomą padangų slėgį (atsižvelgiant į automobilyje esančių keleivių skaičių) galite rasti informacinėje lentelėje, esančioje ant vairuotojo durelių krašto.

8. Jei sustojate ilgesniam laikui – išjunkite variklį

Pasistenkite nepamiršti išjungti savo automobilio variklio, kai sustojate ilgesniam nei 60 sekundžių laikui, išskyrus tuomet, jei dalyvaujate eisme. Vidutiniškai transporto priemonė su 3 litrų varikliu eikvoja 300 mililitrų degalų kas 10 minučių, kai ji veikia tuščiąja eiga.

9. Pašalinkite nereikalingą svorį

Jei leidžiatės į kelią, iš savo automobilio pašalinkite visus nereikalingus sunkius daiktus. Kuo mažiau svers jūsų transporto priemonė, tuo mažiau degalų ji sunaudos. Vidutinio dydžio automobilio degalų sąnaudos padidėja maždaug 1 % nuo kiekvienų papildomų 25 kilogramų.

10. Realiu laiku stebėkite degalų sąnaudas

Jei norite dar efektyviau taupyti savo transporto priemonės degalus, eksploatuodami automobilį įpraskite jo prietaisų skydelyje realiu laiku stebėti degalų sąnaudas. Nustatyta, kad daugelis vairuotojų taikydami šią taktiką sunaudoja net 15 % mažiau degalų.

11. Saikingai naudokite oro kondicionierių

Oro kondicionierius gali padidinti automobilio degalų sąnaudas net 20 %. Važiuodami mieste, kuomet greitis yra mažesnis, stenkitės dažniau atidaryti langus, o kai naudojate oro kondicionierių, naudokite recirkuliacijos funkciją. Taip sumažinsite neigiamą poveikį degalų sąnaudoms.

12. Keliones planuokite iš anksto

Visuomet įpraskite iš anksto sudaryti maršrutą, ypač jei jis bus ilgas. Stebėkite pranešimus apie eismą, oro sąlygas, avarijas, kelio darbus ir kt. Venkite kelių, kurie kerta didžiuosius miestus ir vietų, kuriose yra daug šviesoforų, sankryžų bei pėsčiųjų.

13. Uždarykite automobilio langus

Atviri automobilio langai sukelia papildomą automobilio pasipriešinimą. Nors nemaža dalis vairuotojų yra įsitikinę, kad atviri langai yra geresnė alternatyva oro kondicionieriaus naudojimui, vis dėlto, važiuojant didesniu greičiu tokiu būdu sunaudojama daugiau degalų.

14. Nuimkite stogo bagažinę arba dviračių laikiklius

Aerodinaminis pasipriešinimas didina jūsų transporto priemonės degalų sąnaudas. Jei ant jūsų automobilio yra sumontuota stogo bagažinė arba dviračių laikikliai, nenaudodami jų nepamirškite juos nuimti.

15. Stebėkite degalų sąnaudas

Dar vienas svarbus patarimas, padedantis sutaupyti daugiau degalų, yra stebėjimas, kaip dažnai pildote degalų baką. Pasistenkite fiksuoti, kada pripildote pilną automobilio degalų baką ir kiek laiko praeina iki kitos kelionės į degalinę. Taip ne tik tiksliai žinosite, kiek kilometrų įveikėte su pilnu degalų baku, tačiau taip pat galėsite stengtis prailginti laikotarpį iki kito keliavimo į degalinę.

 

Užs. Nr. 562226