Kas yra verslo planas?

Tai yra svarbus dokumentas, galime sakyti vienas iš verslo pamatų, kuriame aprašomi įmonės strateginiai tikslai, siekiai kuo norima būti ir kaip tai padaryti. Tai padeda geriau pažinti savo verslą, įsigilinama į ateities galimybes ir iššūkius. O taip pat šio dokumento gali paprašyti bankai ar kitos finansinės institucijos, įmonės pardavimo ar pirkimo metu. Bet kuriuo atveju, turėti šį dokumentą yra naudinga. Tai padeda Jums pasiekti tikslus greičiau.

Kad lengviau pasiruošti verslo planą, turite susidėlioti savo mintis ir atsakyti į klausimus kaip: Kas mes esame šiuo metu? ; Kuo siekiame būti ateityje? ; Kokiais keliais ar metodais tai pasieksime ir per kiek laiko? ; Kokios priemonėmis matuosime atliktus tikslus ir kaip juos suskirstysime?

Kas sudaro verslo planą:

* Bendrinė informacija apie įmonę, kuo planuojate užsiimti. Planuojamas įmonės dydis, veiklos aprašymas, kapitalizacija bei dirbančių žmonių skaičius.

* Trumpas įmonės aprašymas su bendrine kontaktine informacija, įmonės sukūrimo istoriją. Kokias paslaugas teiksite, arba kokiomis prekėmis prekiausite. Kokie yra Jūsų vadovavimo principai.

* Vizija. Misija. Tikslai. Tai vieni iš kertinių akmenų planuojant įmonės ateitį. Turite aprašyti kur matote savo po penkių, ar dešimties metų. Būtina įvardinti priemones kurias pasitelksite tikslų siekimui. O patys tikslai turi būti detaliai aprašyti ir privalo būti išmatuojami. Pavyzdys būtų: Išauginti apyvartą iki 100 tūkstančių eurų. O netinkamas pavyzdys būtų padidinti apyvartą. Manau supratote, ką mes turime omenyje.

* Finansavimas. Tai yra koks biudžetas jums yra reikalingas, kokie yra pačio finansavimo šaltiniai. Ar tai yra asmeninės lėšos, ar skolintos. Jei skolintos kiek. Jei yra keletas akcininkų, detaliai aprašyti kokiomis dalimis atliekate investicijas.

* Prognozavimas. Kiek pinigų planuojate sugeneruoti, kokia planuojama pelno dalis. Šiuo atveju tai reikia daryti itin atsargiai, ir patiems įsitikinti sąnaudas bei galimą pelną.

* Verslo vietos aprašymas ir įmonės turtas. Kiek planuojate turėti patalpų, automobilių, apyvartinių lėšų. Kai turėsite šiuos duomenis galėsite lengviau apsiskaičiuoti nusidėvėjimus, einamuosius remontus ar kitas išlaidas, kurios natūraliai atsiranda. Šiuo atveju galite labiau sekti įmonės veiklą ir rezultatus.

* Darbuotojų skaičius ir atlyginimai. Kadangi tai sudaro nemenką dalį sąnaudų. Turime įsivertinti, jeigu samdomi darbuotojai yra nekvalifikuoti, jog kas metus planuojamas minimalios algos kėlimas.

Verslo planas - tai sėkmės garantas

Turite pasirinkti savo srities specialistus, jei norite pasiekti geriausio rezultato. Verslas yra pavojingas žaidimas, reikalaujantis daug dėmesio ir įžvalgumo. O verslo planas yra tarsi pagalbininkas, kurį bet kada galite turėti šalia.

Užs. Nr. 494842