Kokios specialybės profesinėje mokykloje turi didžiausią perspektyvą?

„Sidabrės“ nuotr.
Pastaruoju metu Lietuvoje didelį proveržį aukštyn ir viršun daro profesinis mokymas. Jo patrauklumas ir profesinių mokyklų parengiamų specialistų kokybė nuolat auga. Dėl šios priežasties vyksta abipusis augimas, todėl tobulėjant profesinėms mokykloms gerėja ir studijų programos. Mes rėmėmės naujausiais darbo rinkos Lietuvoje ir ES duomenimis bei išskyrėme keletą profesinėse mokyklose mokomų specialybių, kurias baigę žmonės turėsi didžiausias perspektyvas ateityje įsidarbinti.

Suvirintojai

Vien JAV rinkoje per ateinantį dešimtmetį reikės 3-4 mln. naujų suvirintojų. Baigus suvirintojo kursus ir įgijus specialybę bei mokant anglų kalbą galima rasti puikiai apmokamą karjeros galimybę ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje. Papildomas postūmis gali atsirasti ir iš jūsų pačių, mat užtenka suvirinimo aparatą įsigyti pačiam ir bandyti dirbtuvėse arba namų sąlygomis kažką iš to daryti. Suvirinimo aparatų kainos internete yra draugiškos, todėl kursų eigoje galite tikrai drąsiai išmėginti save realiomis darbo sąlygomis.

Atsinaujinančios energetikos montuotojai

Po to, kai paaiškėjo, jog Lietuvoje bus statomas didžiulis vėjo jėgainių parkas Baltijos jūroje, atsinaujinančios energetikos montuotojams numatyta šimtai naujų darbo vietų. Pridėjus vis augančią paklausą saulės kolektoriams privačiame sektoriuje matome tai, jog atsinaujinančios energetikos montavimas yra labai paklausi specialybė.

Poilsio ir rekreacijos paslaugos

Kadangi populiacija vis senėja, bet ir turtėja, poilsio, turizmo ir SPA paslaugos tampa vis populiaresnės. Vienas po kito mūsų šalyje dygsta arba auga nauji viešbučiai, sveikatingumo centrai arba ištisi kompleksai dedikuoti tam, kad svečiai turėtų gerą laiką. Poilsio ir turizmo sferos vadybą, konkrečius masažus arba kitą su tuo susijusį žinių bagažą sukaupęs asmuo tiek dabar, tiek ateityje turėtų būti labai konkurencingas darbo rinkoje.

Automobilių, orlaivių ar kitos technikos aptarnavimas

Viskas čia yra labai paprasta. Europos Sąjungoje populiacija auga. Augant populiacijai reikia daugiau mašinų, keliauja daugiau traukinių, skraido daugiau lėktuvų ir visi stengiasi patenkinti transportavimo lūkesčius. Kuo daugiau transporto priemonių yra eksploatuojama, tuo daugiau jų genda, lūžta ir dūžta. Taip, labai pastoviai auga paklausa įvairios technikos remonto ir aptarnavimo specialistams.

Pastatų restauratoriai

Lietuvoje turime labai daug paveldo pastatų, kurie yra neprižiūrėti arba neatrestauruoti. Kadangi į biudžetą sunešama vis daugiau pinigų, vis didesnė jų dalis tenka ir paveldosaugai ir paveldotvarkai. Jeigu išmanote šį dalyką – darbo tikrai gausite, nes tai yra išskirtinė ir labai specifinė sritis, kurioje dirba ne bet kas.

Siuvėjai

Gerėjant pragyvenimo lygiui auga ir paklausa kokybiškai produkcijai. Dabar nebepakanka pasiūti drabužį kuo pigiau, kad tik jį kažkas nupirktų. Žmonės (vartotojai) ieško to, kas būtų gražu ir už tai yra pasiruošę mokėti. Jeigu mokate siūti drabužius, visada galėsite ne tik dirbti mados namuose ar siuvykloje, tačiau galbūt net pradėti sėkmingą savo verslą.