Kipštų kaimas tapo žinomo žirgų odontologo šeimos rezidencija

Asmeninio archyvo nuotr.
Laura ir Julius Staškevičiai su sūnumis – šešerių Arijumi, ketverių Juliumi ir neatskiriama šeimos dalimi – žirgais
Julius Staškevičius buvo vos 18 metų, kai visų metų žirgų išjodinėtojo uždarbį Vokietijos žirgyne paaukojo savo svajonei – nusipirko gražuolį Oldenburgo veisės žirgą Don Otello. Po šešerių metų jį be gailesčio, iš didelės meilės padovanojo savo išrinktąjai, irgi didelei žirgų mylėtojai Laurai. Šioji nustebo: „Negaliu priimti tokios dovanos, juk Don Otellas – Tavo svajonė!?“ Julius tada pabrėžė, kad dabar jis jau turi kitą svajonę. Kai netrukus Laurai įteikė ir sužadėtuvių žiedą, tapo aišku, kad Juliaus svajonė – jųdviejų šeima.

Šiandien Staškevičių šeimoje auga du sūnūs: šešerių Arijus ir ketverių Julius, pusantro hektaro sodybos pievose be Don Otello ganosi dar ir Baltijos Hanoverio, Žemaitukų veislės žirgai, Anglų grynakraujė lenktyninė kumelė ir du poniai... Kipštų kaimas (Gataučių seniūnija) įgauna naują kvėpavimą – nuo praėjusių metų vasaros pradžios jis tapo vieno iš geriausio šalies žirgų odontologo ir kalvio šeimos rezidencija.
Julius šiandien gerai žinomas ir vertinamas žirgų odontologas, mokęsis iš geriausio šios profesijos atstovo Vokietijoje – Martino Grell-o ir vienas iš profesionaliausių kalvių, baigusių Fechta (Vokietija) žirgų kalvių mokyklą, šiandien besirūpinantis ir Kauno zoologijos sodo kanopiniais gyvūnais – ne tik žirgais, poniais, bet ir asilais, lamomis, zebrais, kt. Tokių specialistų, kaip Julius, Lietuvoje priskaičiuojama tik ant vienos rankos pirštų… „Teisybė, buvo galimybių likti Vokietijoje ir užsiiminėti ta pačia žirgų odontologija. Tačiau, nėra ko slėpti: Lietuvoje toks esu kone vienas, Vokietijoje, kaip specialistas, būčiau vienas iš daugelio,“ – atvirai apie savo pasirinkimą likti svarbiu Lietuvoje kalba Julius Staškevičius. Ir darbo reikalais jam iš Kipštų kaimo pasiekti bet kurį Lietuvos žirgyną – jokių problemų, šeimos ūkį 24 valandas per parą prižiūrinčiai Laurai su vaikais į talką visada atskuba būrys artimųjų.

Plačiau: spalio 10 d. "Sidabrės" numeryje