Lietuvių filmų centro režisierė įamžino gimtąjį Mindaugių kaimą

Nuotrauka iš asmeninio albumo
Lietuvos kino režisierė Gerda Krutaja stato filmus su labai žymiais lietuvių ir užsienio režisieriais, filmuoja garsiausias drabužių kolekcijaS, kuria vaizdo klipus, o per karantiną grįžo į gimtuosius Mindaugius, kad įamžintų jo žmones
Lietuvos kultūros taryba vasaros pirmosiomis dienomis paskyrė trijų mėnesių stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Iš viso antrajam šių metų individualių stipendijų konkursui buvo pateikta 990 paraiškų. Finansavimas skirtas ir 36 fotografijos kūrėjams. Tarp jų – iš Mindaugių kaimo kilusiai, šiuo metu Vilniuje gyvenančiai, su įvairiais vizualinio meno projektais bei lietuviško kino industrijoje su garsiais režisieriais dirbančiai Gerdai Krutajai, pasišovusiai sukurti fotografijų ciklą apie gimtąjį Mindaugių kaimą.

Prieš pusantros savaitės Lietuvos kultūros tarybos stipendininkė, Londono universitete baigusi medijų meno studijas, pirmiausia atsiskaitė savo gimtojo kaimo žmonėms, su kuriais užaugo, kuriuos, viešėdama per karantiną vaikystės kaime, pažino iš naujo, pakvietė fotosesijai. Kas iš to gavosi, Gerdos modeliais tapę Mindaugių kaimo žmonės pamatė savo akimis. Daugelis po parodos atidarymo pareiškė norintys tokias savo fotografijas neštis namo. Gerda Krutaja juokiasi: „Turbūt taip ir bus, pasibaigus parodai padovanosiu. Kitos galbūt pasiliks ir kaimo bendruomenės namuose, kaip geras šio projekto atsiminimas“.

Plačiau: "Sidabrės" rugsėjo 30 d. numeryje