Naujausios
Iš viso D. E. Irbytė–Staniulienė sako surinkusi 155 ženkliukus ir daugiau kaip 50 magnetukų. Namuose magnetukai puošia šaldytuvą, o ženkliukai buvo susegti ant lininių rankšluosčių.
„Kadangi reikėjo parodai juos visus išsegti, net pirštai paskaudo, vos pūslių nesumušiau, – juokėsi D. E. Irbytė–Staniulienė. – Su magnetukais paprasčiau.“
Moteris kolekcionuoti ženkliukus pradėjo dar vaikystėje. Pirmasis atkeliavo iš 1964-aisiais metais vykusios dainų šventės. Juos tada dalino visiems dalyvavusiems dainininkams, šokėjams. Kitas įsimintinas ženkliukas, gautas dar šviesaus atminimo jos vyro už nusausintą bene keliasdešimtūkstantąjį žemės plotą, primena apie ano laikmečio planų vykdymą ir pompastiką.
Po truputį ėmė kauptis ženkleliai iš įvairių išvykų, ekskursijų. Bene daugiausia jų parsivežta iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos. Yra ir iš Karelijos, Uzbekijos.
„Senais laikais buvo leidžiamos jų serijos: Lietuvos paukščiai, šunų veislės, pasakų veikėjai. Turiu visą „asorti“, – sako kolekcijos savininkė. – Mėgau rinkti ženkelius su miestų simbolika. Ant jų pavaizduoti ne miestų herbai, bet dalykai, kurie asocijuojasi su viena ar kita vietove. Pavyzdžiui, iš Varėnos parsivežiau ženklelį su grybais. Visi tą kraštą vadina grybų sostine.“
O štai magnetukai atsirado kur kas vėliau už ženklelius, todėl jų ir sukaupta mažiau. Bet geografija plati: yra ir sesers iš Naujosios Zelandijos atvežtų, ir jos sūnaus – iš įvairių šalių. Magnetuką su vadinamąja Londono akim – apžvalgos ratu parsivežė iš išvykos pati. Yra Jono Ivanausko dovanotas su Šervudo girios ąžuolu.
Kadangi bibliotekininkės nuolat eksponuoja įvairias kolekcijas, išgirdusios, jog D. E. Irbytė–Staniulienė turi daug ženklelių ir magnetukų, paprašė jos parodyti juos biblioteką lankantiems skaitytojams.