Naujausios
Darbą „Juozas Kazlauskas – Žagarės visuomenininkas“, vadovaujami mokytojos Almos Kančelskienės, parengė Žagarės gimnazijos mokiniai Vestina Mereckytė, Elena Gelažiūtė, Kamilė Žiogaitė, Rugilė Riškutė ir šviesuolio anūkas Gediminas Kazlauskas. Jame pristatoma šio žmogaus veikla, svarbiausi darbai ir įvykiai.
Juozas Kazlauskas 2001 metais su grupe bendraminčių subūrė kapelą, pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių klubą „Švėtė“. 2007 metais jis buvo išrinktas į Joniškio iškiliausių žmonių dešimtuką, o 2011 metais už nuoširdžią, neišsenkančią kūrybinę ir kraštotyrinę veiklą, etninės kultūros puoselėjimą ir krašto istorijos sklaidą, už nuopelnus Žagarės kraštui jam paskirta Joniškio rajono savivaldybės įsteigta Mato Slančiausko premija. 2017 metais už Žagarės miesto istorijos rinkimą ir pateikimą jaunimui, aktyvų dalyvavimą Joniškio rajono etnokultūrinėje veikloje, bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis, lietuvių liaudies papročių ir kultūros plėtrą Juozui Kazlauskui suteiktas Joniškio garbės piliečio vardas.
Du metus Juozas Kazlauskas su žmona kiekvieną savaitgalį savanoriavo priimdamas turistus, keliautojus Žagarės regioninio parko lankytojų centre. Jiems pristatydavo dvaro rūmus, ekspozicijas, išsamiai atsakydavo į klausimus.
Vienas didžiausių Juozo Kazlausko darbų – surinkta senovinių daiktų ekspozicija „Žagarės krašto istorija“. Ją sudaro daugiau nei 2000 eksponatų. Rinkti senus daiktus Juozas pradėjo 2007 metais. Ne vienas daiktas pirktas už savo lėšas. Ekspozicijoje vietą atrado įvairūs namų apyvokos, buities daiktai, nuotraukos, dokumentai, XIX amžiaus vidurio spausdinti leidiniai, prieškario Lietuvoje leisti laikraščiai ir žurnalai.
Daugybę metų Juozas Kazlauskas taip pat rinko informaciją apie Žagarės įvykius, kultūrinius renginius, nuotraukose ir vaizdo įrašuose užfiksavo svarbiausias miesto gyvenimo akimirkas, vykdė įvairius projektus, kurių tikslas – vaizdo medžiagoje įamžinti vietos senolius, architektūrą, gamtą. Jis sukūrė filmus apie brolius Vaclovą, Povilą ir Ričardą Daunorus, apie Žagarėje gyvenančius įvairių tautų atstovus, apie Žagarės kultūros centras ir vietos biblioteką.
Juozo Kazlausko dukra Audronė Dijokienė, gyvenanti Danijoje, prisimena: „Tėtis visą gyvenimą rinko visokias senienas, jo sandėliukas buvo pilnas ir aš būdama maža ne kartą ten leisdavausi į lobių ieškojimą. Man patikdavo, kai tėtis su užsidegimu pasakodavo apie kiekvieną surūdijusią vinį. Vakarais seniūnijoje kūrendamas krosnį pasakodavo istorijas apie savo vaikystę. O sulaukus Naujųjų metų, vos tik pradėjus mušti dvylikai tėtis pašokdavo ir gindavo senus metus lauk.“
Kraštotyros darbą atlikusiems mokiniams ji taip pat papasakojo, kad tėvas jaunystėje patarnavo zakristijonu bažnyčioje, vėliau grojo būgnais su grupe restoranuose, vestuvėse. Kartas nuo karto dirbo statybose, daug metų buvo policininkas (anuomet – milicininkas).