Žolės gaisrai – išdega hektarai

Žolės gaisrai – išdega hektarai

Žolės gaisrai – išdega hektarai

Nors pavasaris dar tik prasidėjo, rajono ugniagesiai jau nerimauja dėl žolės gaisrų. Žolė dega ir dėl neatsargaus elgesio, ir dėl tyčinių padegimų. Rajone per metus žolė pleška apie pusšimtį kartų.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Kasmet – pusšimtis žolės gaisrų

Kadangi šią žiemą nebuvo daug sniego, tai daug kur pernykštė žolė jau yra išdžiūvusi. Tai ir baugina ugniagesius – šiemet žolės gaisrai tai vienur, tai kitur plykstelėjo anksčiau.

„Kasmet rajone įvyksta iki pusės šimto žolės gaisrų. Pernai jos gesinti važiavome 54 kartus. Daugiausia žolė degė atvirose teritorijose, tačiau užpernai iš 40-ies tokių gaisrų vieno jų ugnis pasiekė ir supleškino ūkinį pastatą. Būna ir labai skaudžių atvejų, kai ugnis pasikėsina ir į žmogaus gyvybę. Laimei, mes to išvengėme. Jau keleri metai nedegė ir rajone esantys durpynai“, – redakcijai pasakojo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Donatas Stakvilevičius.

Anot inspektoriaus, tokių gaisrų metu išdega po kelis hektarus žolės, o kai kuriais atvejais – ir po keliolika hektarų.

„Sukelti tokį gaisrą nesunku – kartais pakanka tik numesto degančio degtuko, smilkstančios cigaretės ar net saulės įkaitintos stiklo šukės, palikus smilkstančias šiukšles. Kiekvienas tokio gaisro užgesinimas kainuoja – ugniagesiai degina brangų kurą, gaišta laiką, kurio gali prireikti atvejams, kai tenka gelbėti ne tik pastatus, turtą, bet ir žmonių gyvybes“, – sakė D. Stakvilevičius.

Surengė prevencinę kompoziciją

Pasak ugniagesio, tarnybos specialistai atlieka ir prevencinį darbą – daro reidus, tačiau nustatyti kaltininką paprastai būna nelengva.

Negyvenamųjų sodybų savininkai irgi turėtų labiau pasirūpinti savo turtu – bent jau dešimties metrų atstumu apie sodybą nupjauti žolę, kad sodyba būtų atskirta tokia skiriamąja juosta nuo galimo gaisro židinio.

Kad atkreiptų visuomenės dėmesį, kokios gali būti neatsargaus elgesio su ugnimi pasekmės, rajono ugniagesių gelbėtojų tarnyba prie Radviliškio kultūros centro surengė prevencinę kompoziciją, kuri eksponuojama kultūros centro meninėje ekspozicinėje erdvėje.

Kompozicijoje – dvi simetriškos pusės, kurias skiria ugniagesių darbo priemonės. Vienoje pusėje – žalios medžių šakelės, inkilas, vaikiškas batas, pliušinis meškiukas. Kitoje – tos pačios vaizdinės priemonės, tik jau sudegusios.

Pasak gelbėtojų, dvi ekspozicijos pusės žmonėms padės lengviau suvokti, kaip žalias ir puošnus gamtos rūbas gali būti greitai suniokotas numetus neužgesintą nuorūką ar degtuką, palikus neužgesintą laužą. Apdegęs pliušinis meškiukas vaikams primins, kad negalima žaisti su ugnimi, kad tai gali turėti skaudžių pasekmių.

Autorės nuotr.

GAISRAI: Deginama žolė gali turėti itin skaudžių pasekmių. Kasmet rajone kyla apie pusę šimto žolės gaisrų.

PREVENCIJA: Ugniagesių sukurta prevencinė kompozicija ragina gyventojus būti budriais.