Naujausios
Sutiko giesmėmis ir žiedų vainikais
Neseniai Lietuvoje įsikūrusios Indijos ambasados vadovas ambasadorius Devesh Uttam anksčiau yra dirbęs Indijos ambasadoriumi Irane, atstovavęs Indijai Jungtinėse tautose.
Naujosios Gokulos bendruomenės nariai ambasadorių Devesh Uttam sutiko džiaugsmingomis giesmėmis „Harry Krišna, Krišna Harry“. Svečiai iš ambasados papuošti gėlių vainikais.
Bendruomenės pirmininkas Viktoras Milikas dėkojo ambasadoriui, kad jis atvyko į Butkiškės kaimą: „Indija turi kuo pasidalinti su pasauliu, ypač dvasiniais dalykais, kurie šiame vartotojiškame pasaulyje ypač brangintini ir svarbūs. Krišnos sąmonės bendrija, populiarinanti senovės vedų kultūrą, Lietuvoje gyvuoja jau 40 metų. Džiugu, kad atsirado ambasada. Tikimės, kad produktyviai bendradarbiausime.“
Ambasadorius džiaugėsi būdamas tokioje nuostabioje vietoje, gražiame gamtos kampelyje: „Indijos Vyriausybės sprendimas įkurti ambasadą Lietuvoje rodo, kokį dėmesį Indija skiria Lietuvai. Stiprinsime santykius politikos, verslo ir prekybos srityse. Bet svarbiausi abiejų šalių kultūriniai ryšiai“, – sakė Devesh Uttam, akcentuodamas, kad medelio pasodinimas simbolizuos draugystę tarp Lietuvos ir Indijos.
Dėkojo bendruomenei už gamtą tausojantį gyvenimo būdą
Ambasadorius dėkojo bendruomenei už tai, kad ji praktikuoja paprastą, tvarų ir gamtą tausojantį gyvenimo būdą ir jau daugelį metų atlieka savotišką Indijos ambasadorių misiją. Pažadėjo Butkiškėje lankytis dažniau.
„Lietuvių kalba ir sanskritas turi labai daug panašumų. Tai rodo, jog tarp senovės indų ir lietuvių buvo ryšys“, – teigė D. Uttam.
Ambasadorių sveikino Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas: „Lietuva suskirstyta į keturis regionus. Jūs atvykote į Žemaitiją. Mes džiaugiamės, kad seniūnijos teritorijoje įsikūrė tokia bendruomenė. Draugiškai su ja bendraujame ir bendrausime ateityje.“
Seniūnas ambasadoriui įteikė knygą apie Žemaitiją ir saldumynų iš šio krašto gėlių.
Susitikti su ambasadoriumi į Butkiškę atvyko ir Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros bei sporto skyriaus bei Kražių seniūnijos ir M.K. Sarbievijaus kultūros centro atstovų.
Pasodino sakurą
Po sveikinimo kalbų ambasadorius bendruomenės teritorijoje pasodino sakurą.
Hindu tradicijoje medžių sodinimas turi didžiulę simbolinę ir religinę reikšmę. Laikoma, kad kiekvienas medis turi savo dievybę, vertą garbinimo. Kai kurie medžiai yra ypač svarbūs, nes susiję su svarbiausiomis Hindu tradicijos Dievybėmis.
Kaip informavo Naujosios Gokulos bendruomenės pirmininkas Viktoras Milikas, svarstyta, gal pasodinti lietuvišką medį ąžuolą. Tačiau bendruomenės teritorijoje ir aplink jau auga labai daug ąžuolų. Todėl nuspręsta pasodinti žydintį medį, nes garbinant Dievybes labai reikalingi žiedai.
Bendruomenės nariai ambasadoriui parodė teritoriją, kurioje atskiruose nameliuose gyvena šeimos – iš viso 20 žmonių. Aplankė Hindu tradicijos sekėjų branginamas ir Naujosios Gokulos garbinamas vietas.
Kartu su bendruomenės nariais ambasadorius dalyvavo Krišnos garbinimo ceremonijoje Hindu šventykloje.
Po garbinimo ceremonijos pasivaišino bendruomenėje paruoštais Hindu tradicijos vegetariškais patiekalais, pabendravo su Krišnos sąmonės judėjimo sekėjais, domėjosi bendruomenės poreikiais ir pastangomis prisidėti prie bendros krašto ir šalies kultūrinės bei moralinės gerovės.
Kaip informavo bendruomenės pirmininkas V. Milikas, Krišnos virtuvė garsėja savo vegetarinių patiekalų gausa bei įvairove. Pagal tradiciją visas maistas gaminamas ir siūlomas Dievui, Krišnai, ir tik po to, juo vaišinasi visi susirinkę. Toks maistas vadinamas prasada – maistu be karmos, be nuodėmės.
Asketiškumas, švara, gailestingumas, teisingumas
Tarptautinė Krišnos sąmonės bendrija, kuriai priklauso ir Naujosios Gokulos bendruomenė, atstovauja senovinę monoteistinę Višnu – Krišnos garbinimo tradiciją. Šios Hindu tradicijos pasekėjai vadinami vaišnavais – Višnu – Krišnos tarnais. Jie praktikuoja ir propaguoja paprastą gyvenimo būdą ir iškilų mąstymą. Bendros puoselėjamos vertybės – asketiškumas, švara, gailestingumas ir teisingumas, o ypač atsidavimas Dievui ir pasikliovimas Jo globa bei rūpesčiu.
Naujosios Gokulos bendruomenė Kelmės rajone, Butkiškės kaime, susikūrė 2004 metais. Siekta sukurti jaukią ir tausojančią aplinką žmonėms trokštantiems meditatyvios ramybės, paprasto, natūralesnio gyvenimo būdo, būti arčiau gamtos ir žemės, tuo pat metu dvasingos aplinkos, padedančios augti brandžiai asmenybei.
Bendruomenės nariai dirba žemę. 20 hektarų plote augina javus, iš kurių kepa duoną, ir daržoves. Savo darželyje ir mokyklėlėje ugdo vaikus.
Viena iš svarbiausių misijų garbinti Dievą šventykloje, skleisti žinią platesnei visuomenei, rengti šventes, festivalius šimtams bendraminčių ir jų gyvenimo būdu besidominčių žmonių.
Kaip „Šiaulių kraštui“ tvirtino V. Milikas, Lietuvoje Krišnos sąmonės sekėjų bendrija įsikūrė dar sovietmečiu, 1979 metais. Pirmieji sekėjai kėlė įtarimų KGB. Kai kurie buvo uždaryti į beprotnamius arba pateko į kalėjimus.
„Aš į bendruomenę įsiliejau jau 1990 metais. Esu antros kartos vaišnavas, – pasakoja V. Milikas. – Dabar Lietuvoje daug Krišnos sąmonės sekėjų bendruomenių. Jos gyvuoja Vilniuje, Kaune, Visagine, Kėdainių rajone, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir kituose miestuose.“