Apie šviesą, žmogų ir technologijas

Apie šviesą, žmogų ir technologijas

Šiaulių „Saulėtekio“ ir Juliaus Janonio gimnazijos įgyvendina trumpalaikę neformaliojo vaikų švietimo programą: „Šviesa – Žmogus – Technologijos“. Ši programa skirta 2015-tiems Tarptautiniams šviesos ir šviesos technologijų metams. Programų tikslas – plėsti Šiaulių miesto vaikų ir mokinių saviraiškos galimybes per intelektualinę, tiriamąją eksperimentinę ir meninę veiklą, suteikti žinių apie šviesos ir optikos technologijas ir lavinti praktinius mokinių gebėjimus.

Besidomintys robotika mokiniai jau buvo pakviesti į „Kūrybines robotikos dirbtuves“ „Romuvos“ progimnazijoje. Renginį organizavo „Saulėtekio“ gimnazijos IT mokytojas R. Gečas ir „Romuvos“ progimnazijos IT mokytoja R. Nemanienė. Renginyje robotikos projektus pristatė Šiaulių universiteto doc. dr. N. Ramanauskas, „Saulėtekio“ ir „Romuvos“ gimnazijų bei „Romuvos“ progimnazijos robotikos entuziastai. Jie savo robotų tikslumą ir greitumą išmėgino Sumo robotų varžybose, linijos sekimo rungtyje ir FLL lauke vykdydami misijas.

Renginio dalyviai galėjo ne tik susipažinti su robotų rūšimis (LEGO Mindstorms, Arduino), stebėti varžybas, bet ir programuoti robotus bei dalyvauti mini kliūčių turnyre. „Kūrybinės robotikos dirbtuvės“ sudomino nuo pradinių klasių mokinių iki vyriausiųjų gimnazistų.

Pagal mokyklos inf.

Mokyklos nuotr.

TECHNOLOGIJOS: Dvi Šiaulių gimnazijos pradėjo renginių ciklą, skirtą šviesai ir technologijoms.