Jaunieji mokslininkai darbus pristatys Milane

Jaunieji mokslininkai darbus pristatys Milane

Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Finale puikiai sekėsi ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniams, klubo MES nariams.

Laureatais tapo bei Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, rugsėjo 17–22 dienomis vyksiančiame Milane (Italija), Lietuvai atstovaus: abiturientai Pijus Žagrakalys ir Simonas Pranys su darbu „Žemo dažnio virpesių įtaka sėklų dygimui ir augalo vegetacijai“, abiturientai Ligija Andrijauskaitė ir Karolis Šikšnys su darbu „Žemo ir aukšto dažnio akustinių bangų poveikis mikromicetų struktūrai ir mikotoksinams“, trečiokė Greta Patkauskaitė su darbu „Kaštoninių keršasparnių (Cameraria ohridella) atbaidymas/naikinimas kvapiąja pelargonija (Pelargonium odoratissimum)“. Gretos darbas pelnė ir konkurso rėmėjų įsteigtą specialųjį prizą.

Visų jaunųjų mokslininkų darbų vadovė – fizikos mokytoja Valentina Rakužienė. Be šiauliečių, į Milaną vyks ir moksleiviai iš Palangos.

Antrąją vietą pelnė konkurso naujokai – Ieva Janiškevičiūtė bei Julius Alešiūnas už darbą „Skirtingo bangų ilgio šviesos įtaka augalų augimui“.

Šiemet konkurso nacionaliniam etapui darbus pateikė daugiau nei 100 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Konkurso metu buvo vertinamas pateikto darbo originalumas, moksliškumas, profesionalumas ir kruopštumas, tyrimo metodikos naujumas, savarankiškumas, darbo tęstinumas, darbo vizualinis pateikimas bei gebėjimas darbo tema diskutuoti su komisijos nariais.

Klubo MES inf.

Mokyklos nuotr.

MOKSLININKAI: Jaunieji mokslininkai su savo mokytoja Valentina Rakužiene.