
Naujausios
Tačiau jau kitą dieną paaiškėjo, kad niekas pinigų neišviliojo – tiesiog vyras yra verslininkas, turi ne vieną sąskaitą ir jam tik pasirodė, kad iš vienos nuskaičiuota 10 000 eurų.
Ketvirtadienį tyrėjai susisiekė su banku ir jo darbuotojai informavo, kad jokie pinigai iš šio asmens sąskaitų nuskaičiuoti nebuvo.
Tačiau, kad vėl siautėja telefoniniai sukčiai, patvirtino Daina Kaminskienė, Joniškio policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) ir pasidalino keliais.
Šiemet buvo pradėta 1,3 proc. daugiau tyrimų dėl sukčiavimo atvejų nei pernai, o gyventojai išradingų susisiekimų sulaukia ne tik telefonais, bet daug kontaktų gauna ir elektroniniu paštu ar socialiniuose tinkluose. Šių metų viena tendencijų – kvietimai investuoti į įvairias platformas su įžymybėmis ir siūlymai užsidirbti nemažus pinigus.
Sukčiavimams būdingas netikėtumo faktorius – paprastai sukčiai atvyksta pasiimti pinigų tuoj po skambučio ar pokalbio telefonu metu. Todėl policija dar kartą prašo gyventojų neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Sulaukus įtartino skambučio, pasak D. Kaminskienės, būtina atminti, kad oolicijos ar kitų įstaigų pareigūnai pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu. jei vis tik sulaukėte įtartino skambučio, neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms, drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu, neperduokite pinigų nepažįstamiems asmenims, neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose, reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą. Jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį.
Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.
Kilus įtarimams skambinkite 112.