
Naujausios
Joniškio rajoną valdys buvę priešininkai
Antradienio vakarą Joniškyje valdančiosios koalicijos sutartį pasirašė dviejų daugiausia mandatų rinkimuose laimėjusių ir prieš rinkimus priešingose pozicijose buvusių partijų rajone atstovai – Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Pasidalijo svarbiausius postus
Pagal koalicinę sutartį mero postą, į kurį tiesioginiuose rinkimuose buvo perrinktas Gediminas Čepulis, turi Liberalų sąjūdis.
Į Administracijos direktoriaus kėdę „šoktels“ dabar jo pavaduotojo poziciją užimantis liberalsąjūdietis Aivaras Rudnickas.
Jis yra išrinktas į naująją Tarybą, tad tapus direktoriumi jo vietą užims verslininkas Kęstutis Tautvaišas.
Socialdemokratams priklausys abiejų svarbiausių vadovų pavaduotojų postai.
Mero pavaduotoja taps Žemės ūkio mokyklos mokytoja, projektų vadovė Vaida Aleknavičienė.
Administracijos direktoriaus pavaduotojo kėdę „pasimatuos“ Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas, anksčiau dirbęs paveldosaugininku, Artūras Pališkevičius.
Taip pat pasidalyti ir pagrindiniai keturi komitetai.
Socialinių reikalų ir sveikatos komiteto pirmininku dirbs liberalų vadovas rajone Marcijonas Urmonas, kitas partietis Eugenijus Butkus bus Švietimo, kultūros, sporto komiteto pirmininkas.
Socialdemokratams atitenka Ekonomikos ir finansų bei Rajono plėtros komitetai. Pirmajam vadovaus socialdemokratų pirmininkas rajone Liudas Jonaitis, antrajam – Romas Karūžna.
Sutarė po pirmojo rinkimų turo
Koalicinė sutartis gali būti nutraukiama, jei viena iš jos šalių arba atskiri šalių atstovai Taryboje arba Savivaldybės administracijoje „sistemingai nevykdo koalicijos posėdžių sprendimų – Taryboje balsuoja prieš juos arba nepritaria koalicijos 2015–2019 metų programos įgyvendinimui“.
Meras Gediminas Čepulis sakė, kad didelių nesutarimų nebuvo ir apie koaliciją rimtai galvota jau po pirmojo merų rinkimų turo.
„Užtektų dviem kadencijoms“
Vakar meras sakė, kad koalicijos veiklos programa taip pat baigiama derinti, ji aiški ir tokia plati, kad „užtektų ir dviem kadencijoms“.
16 iš 25 Tarybos narių turinti dviejų partijų koalicija griežtai neužveria durų ir kitų partijų atstovams, tačiau Tarybos narys, norintis į ją patekti, turės gauti tris ketvirtadalius, arba 12 koalicijos partnerių, atstovų pritarimą.
Be koaliciją sudariusių socialdemokratų ir liberalsąjūdiečių, naują kadenciją į Tarybą pateko 3 Darbo partijos, po 2 Lietuvos laisvės sąjungos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, po vieną partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų atstovą.
Praėjusią kadenciją socialdemokratų partija vienintelė buvo opozicijoje, o valdančiojoje koalicijoje dirbo visos kitos į Tarybą patekusios partijos: Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga.
Leonido VOROBJOVO pieš.