
Naujausios
Šiaulietę sportas išmokė siekti laimėjimų ir karjeroje
„Transcom“ darbuotojai dažnai siekia karjeros įmonės viduje. Statistika liudija, kad net 80 proc. vadovų komandos suburta vidinės karjeros metu.
Linas URBONAS
Sportuojant 4 ir daugiau kartų per savaitę streso sumažėja net 50 proc., o sportuojant iki 3 kartų per savaitę – streso sumažėja maždaug 30 proc. Aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojai tikrai žino, kad sportas padeda efektyviai kovoti su šiandien dažnai patiriama įtampa ir bloga nuotaika. Sportuojantis žmogus – tai darbingas ir kūrybingas žmogus, kurį lydi gera nuotaika, o neretu atveju sportas padeda ugdyti ir tokias savybes, kurios neįsivaizduojamos norint siekti sėkmės karjeroje.
Vis dėlto sportuoja – ne visi. Dažniausiai apsisprendimas sportuoti kyla paties žmogaus iniciatyva, tačiau sveikintina, jeigu ir aplinka edukuoja žmogų – skatina jį daugiau judėti. Viena tokių galimų iniciatorių – darbovietė. Tokios darbovietės darbuotojai tampa ne tik darbingesni, sportuojant atsiranda galimybė susibendrauti su kolegomis neformalioje aplinkoje – o tai neretai padeda ir kasdieniame darbe. Šiandien akivaizdžiai augant sportuojančių žmonių skaičiui, darbdaviai taip pat siekia prisitaikyti prie kintančių darbuotojų poreikių.
Lietuvoje veikiančios įmonės taip pat pradeda sekti pasaulinėmis tendencijomis. Kaip? Pavyzdžiui, įmonės „Transcom“ darbuotojai, kurių šiuo metu tiek Vilniuje, tiek Kaune dirba net apie 800, važinėjasi dviračiais, eina į žygius, iškylauja, nardo – aktyviai leidžia laiką. Šiuo metu įmonės darbuotojai kaip tik ruošiasi rugpjūčio pabaigoje vyksiančiam Velomaratonui. Įmonė išsikėlė ambicingą tikslą – iki to laiko numinti 12 756 km. Tai yra toks atstumas, koks yra Žemės skersmuo.
Dviratis ir didmiestyje atstoja transporto priemonę
Viena tokių aktyvių darbuotojų – tai Dovilė Atraškevičiūtė, kuri visuomet mėgusi sportuoti džiaugiasi dirbdama įmonėje, kuri propaguoja aktyvų gyvenimo būdą, sportą. Mergina pasakoja, kad jai itin svarbu, jog įmonė skatintų darbuotojus sportuoti, kadangi sportas – tai ne tik geros nuotaikos garantija, tačiau ir puikus būdas su kolegomis pabendrauti neformalioje aplinkoje, juos geriau pažinti bei suprasti.
Be to, Dovilė šiuo metu yra viena daugiausiai dviračiu nuvažiavusių darbuotojų, besiruošianti minėtam Velomaratonui. Mergina vien birželio mėnesį numynė net 350 km. Tai yra beveik toks pats atstumas, kaip nuo Vilniaus iki merginos gimtųjų Šiaulių ir atgal. „Dviratis man tai ne tik sveiko gyvenimo būdo palaikymas, tačiau ir puiki transporto priemonė“, – ir laisvalaikiu aktyviai minanti dviratį pripažįsta šiaulietė Dovilė.
Atlikti tyrimai rodo, kad sportuojantys darbuotojai yra efektyvesni, jiems lengviau koncentruotis į darbą, o ir nuotaika jų kur kas dažniau būna pakilesnė.
„Sportuoti su bendradarbiais yra praktiškai naudinga, kadangi taip leisdami laiką mes geriau pažįstame vienas kitą, lengviau suprantame tarpusavio nuotaikas, jų svyravimus – tuomet ir dirbti yra lengviau“, – sako iš Šiaulių kilusi Dovilė. Mergina, dirbanti „Transcom“ vyresniąja grupės vadove, neabejoja, kad sportas jai padėjo kilti karjeros laiptais. „Sportas ugdo kantrybę, ryžtą ir leidžia drąsiau priimti iššūkius“, – apie sporto ugdomas savybes pasakoja Dovilė. Neabejotina, kad tai iš dalies lėmė jaunos merginos greitą karjeros kopimą laiptais įmonės viduje.
Dėl darbovietės persikraustė gyventi į kitą miestą
Viskas prasidėjo nuo to, kad mergina teigiamus atsiliepimus apie įmonę „Transcom“ išgirdo iš draugių, kurios taip pat dirbo šioje įmonėje. Nepabūgusi, kad neturi sukaupusi didelės patirties, mergina ryžosi iš Klaipėdos, kur studijavo, persikelti į sostinę. O šiandien jau neįsivaizduoja savo gyvenimo kitur. Sportuojant išugdytas užsispyrimas, ryžtas ir tvirta valia neapleido ir darbo vietoje – Dovilė šiandien džiaugiasi jau pagreitį įgavusia karjera įmonėje „Transcom“.
„Savo karjerą pradėjau „Transcom“ klientų aptarnavimo skyriuje – konsultavau klientus iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Belgijos ir Olandijos“, – apie karjeros pradžią kalbėjo Dovilė. Kruopščiai ir kokybiškai dirbusi mergina neliko nepastebėta – neilgai trukus dalyvavo atrankoje į grupės vadovės poziciją, kurią ir laimėjo. O šiuo metu mergina užima dar aukštesnę poziciją – dirba vyresniąja grupės vadove. „Sportas užprogramuoja mūsų pasąmonę siekti laimėjimų, išeiti iš komforto zonos, todėl natūralu, jog atitinkama elgsena pasireiškia ir darbo aplinkoje. Jis taip pat neabejotinai ugdo ir asmens lyderystę – gebėjimus susikoncentruoti į tikslą ir sutelkti kitus. Šios savybės darbe duoda puikių rezultatų, todėl natūralu, kad tokie darbuotojai būna greitai pastebėti ir sėkmingai kopia karjeros laiptais“, – sako ji.
Iš tiesų, „Transcom“ šiuo metu 80 proc. vadovų komandos yra suburta vidinės karjeros keliu. Tai rodo, kad darbuotojai gali daryti sėkmingą karjerą ir įmonės viduje.
Čia vietą lengvai atranda studenta,i dar neturintys taip reikalingos darbo patirties. Vidutiniškai šiandien „Transcom“ darbuotojų amžius – 25 metai, o apie 17 proc. jų ši įmonė – pirmoji darbovietė. „Tai yra puiki vieta studentams, todėl kad nereikalauja patirties, kaip dauguma darbdavių. O kaip ją įgyti, jeigu niekas nesuteikia tam progos? Taip pat studentams yra galimybė darbą derinti su studijomis – sudaromas lankstus darbo grafikas“, – sako šiaulietė Dovilė. Ir priduria, kad aktyviai sportuojantiems studentams „Transcom“ užmigti tikrai neleis, o nesportuojančius tikrai užkrės šia veikla, kuri puikiai ugdo taip pat ir sėkmingai karjerai reikalingas asmenines savybes. Pavyzdžiui, kasmet organizuojamas valčių žygis, taip pat „Transcom“ komanda bėga įvairiuose maratonuose. „Transcom“ verslo paslaugų ir IT skyrius organizuojasi savaitgalio išvykas, paįvairintas smagiomis veiklomis, tokiomis kaip profesionalių karių parengtos išgyvenimo užduotys.
Beje, „Transcom“ nuolat auga – skaičiuojama, kad pastaraisiais metais įmonė kasmet augo 30 darbuotojų. Čia nuolat yra laukiami nauji darbuotojai, kadangi sektoriaus specifika nulemia, jog reikia greitai reaguoti į kintančius klientų poreikius. D. Atraškevičiūtė pripažįsta, kad tokioje įmonėje vietą atrasti gali kiekvienas, kuris yra pasirengęs padėti žmonėms, nevengia ieškoti sprendimų. „Svarbiausia yra nebijoti iššūkių ir klausti kolegų patarimų, jeigu nežinai atsakymo. Kaip kariškių parengtose išgyvenimo užduotyse, taip ir karjeroje nereikia bijoti iššūkių“, – sėkmingos karjeros patarimais dalijasi Dovilė.