
Naujausios
Didelės klasikinės lietuviškos vestuvės
Vasara – vestuvių metas. Kiek kainuoja surengti norimą šventę? Apie pasiruošimą vestuvėms ir šventės eigą pasakoja birželio 10 dieną Vilniuje, Šv. Ignoto bažnyčioje, susituokusi kelmiškė Sigita Pluščiauskienė ir kaunietis Egidijus Pluščiauskis.
Morta GERBENYTĖ
morta@skrastas.lt
Vietos pasirinkimas pagal svečius
Pora iš karto nusprendė, jog nori didelių klasikinių lietuviškų vestuvių. Pirmiausia tai turi būti šventė jauniesiems.
Sigita pasakoja, jog žmonių skaičiaus nesvarstė, kvietė visus, kuriuos norėjo matyti vestuvėse. Dalyvavo tie, kurie norėjo atvykti į šventę ir pasidžiaugti kartu su pora. Svečių sąrašas išėjo netrumpas.
Vietą vestuvių puotai pora išsirinko pagal draugų rekomendacijas. Iš pradžių vestuves švęsti jie buvo numatę sodyboje Trakuose, tačiau ten buvo ribotas svečių skaičius. Be to, paslaugos tiekėjai neatrodė patenkinti vaikų dalyvavimu šventėje. Du vaikus turinčiai Sigitai tai neatrodė priimtina.
Sodyba Karklėnuose puikiai atitiko norus dėl didelės sodybos erdvės su visais patogumais nakvynei. Jaunieji norėjo, jog svečiai galėtų patogiai ir gerai išsimiegoti, kiekviename kambaryje buvo atskiri dušai bei tualetai.
Svarbu pasirinkti tiekėjus, kurie sugebėtų padaryti kuo daugiau darbo už jaunuosius ir leistų jiems ramiai mėgautis švente. Poros išsinuomotos sodybos šeimininkai buvo atsakingi už salę, maistą bei dekoracijas. Sigita pasakoja, kad jais pasitikėjo ir per daug dėmesio į smulkmenas nekreipė.
Dar vienas svarbus aspektas jauniesiems buvo privatumas, nesinorėjo savo šventės rengti kavinėje, kur gali užklysti nepažįstamieji.
Sodybos, maisto bei dekoracijų kaina buvo skaičiuota kiekvienam dalyviui apie 70 eurų. Bendra suma priklausė nuo dalyvių skaičiaus.
Klasikinės vestuvės su naujomis tradicijomis
„Mūsų vestuvės nebuvo per daug nutolusios nuo klasikinių vestuvių: balta suknelė, bažnyčia bei vestuvinis tortas. Tik apsiėjome be rūtų vainikėlio, tai nebuvo pirmosios mano vestuvės. Kategoriškai nusistatę prieš tradicinius vestuvių papročius nebuvome, atidavėme tai į renginio vedėjo rankas“, – pasakoja Sigita.
Šiuolaikiškose vestuvėse pradėta atsisakyti ir muzikantų, juos pakeičiant renginių vedėjais bei didžėjais. Gerus muzikantus rasti sunku, juos užsisakyti gali tekti net prieš dvejus metus.
Sigitos ir Egidijaus vestuvės buvo suplanuotos per pusmetį, todėl ir laiko geriems muzikantams rasti nebeliko. Tiesa, vestuvių diena buvo labai tinkama – daugelis vestuvių planuojamos šeštadieniais, todėl viskas būna užsakyta net porai metų į priekį. Tačiau pora šventę rengė penktadienį, todėl ir dėl vietos, bažnyčios bei vedėjo problemų neiškilo.
Pluščiauskai nusprendė, jog nori, kad šventės muzika būtų skambi ir žinoma, o užduotys bei pokštai būtų originalūs. Už šventės vedėjo paslaugas, į kurias įėjo ir didžėjus, mokėta 550 eurų. Vedėją jaunieji rinkosi pagal rekomendacijas, o ne pagal reklaminius skelbimus. Kuo didesnis marketingas – tuo brangesnės ir paslaugos.
Laiko stygius nesutrukdė greitai ir tikslingai suplanuoti šventę. Sigita pasakoja, jog nenorėjo apkrauti svečių nereikalingomis pramogomis. Šventės norėjosi linksmos, su gera kompanija, be didelių šou efektų. Juk svarbiausia pasidžiaugti vestuvių diena, nes ji praeina ir lieka tik gražūs prisiminimai.
„Atsisakėme fejerverkų bei žibintų, nes nesinorėjo didelio triukšmo. Taip pat siekėme visų saugumo, nes šventėje dalyvavo nemažai vaikų. Lengvai pramogai pasirinkome daugybės baltų balionų paleidimą į orą – balta simbolizuoja harmoniją“, – sako Sigita.
Vestuvėse dalyvavo ir fotografė bei operatorius, kurie įamžino gražiausias vestuvių akimirkas. Abu profesionalai pažįstami asmeniškai, todėl ir kainos už jų paslaugas nebuvo didelės. Už fotografės darbą nuo pusės devynių ryto iki pirmos valandos nakties jaunieji sumokėjo 900 eurų.
Dar viena naujovė Sigitos ir Egidijaus vestuvėse buvo į pamerges bei pabrolius imti vaikus. Pamergėmis tapo Sigitos dukra Veta bei krikšto dukra Viltė, o pabroliais – sūnus Jonas bei sūnėnas Joris.
Svarbiausia investicija – nuotaka
Sigita suknelę nusprendė pasisiūti naudodamasi kelmiškės Ingos Šveistienės paslaugomis.
„Net kelios pažįstamos savo sukneles nuomojosi, tačiau aš norėjau, jog mano suknelė būtų tik man. Originali, atitinkanti mano kūno formas bei figūros linijas. Juk daugelyje nuomos punktų suknelės jau būna ne kartą apsivilktos, nors nuomotojai ir prisiekinėja, jog esi pirmoji“, – pasakoja Sigita.
Nuomos punktuose suknelių kainos gali siekti net tūkstančius eurų. O pasisiūti suknelę Sigitai kainavo 500 eurų, į sumą įskaičiuojant ir audinį, siuvėjos darbą bei nėrinius, kurių metras kainavo net 180 eurų.
Nuotakai reikia ir makiažo, šukuosenos, o specialistus šiai užduočiai rinktis reikia atsakingai. Sigita pasinaudojo vizažisto Povilo Staniulionio bei plaukų stilisto Manto Tautvaišo paslaugomis.
„Daugiausia dėmesio skyriau plaukų stilisto bei vizažisto paieškoms ir tikrai nenusivyliau. Makiažą bei šukuoseną man darė vyrai, nes moterys kartais visai to nenorėdamos pagaili klientėms grožio“, – pajuokavo Sigita.
Kaina už plaukų stilisto paslaugas buvo nedidelė, nes šukuosena nebuvo įmantri. O už proginį makiažą jaunoji sumokėjo 80 eurų, tačiau pagal komplimentų skaičių tai nedidelė suma.
„Atsipūtę dievai“ bažnyčioje
Labai svarbu bažnyčia, kurioje vyksta santuokos įprasminimas. Vilniuje apstu įvairių bažnyčių, todėl pora turėjo iš ko rinktis.
„Savo vestuvėms pasirinkome Šv. Ignoto bažnyčią, nes ji yra minimalistinė, be groteskiškų puošmenų, artima žmogui. Kaip sako mano sūnus Jonas, šioje bažnyčioje vaikšto „atsipūtę dievai“, nes atmosfera labai jauki, o kunigas apeigas veda rasdamas bendrą kalbą ir su vaikais, ir su suaugusiais“, – pasakojo Sigita.
Jaunųjų santuokos liudijime santuokos sudarymo vieta yra nurodoma Šv. Ignoto bažnyčia. Dabar kelionė į metrikacijos biurą nėra būtina, visus reikiamus liudijimus galima pasirašyti bažnyčioje ir taip sutaupyti laiko. Bažnyčioje pasirašytą santuokos liudijimą bei kitus dokumentus kunigas, atlikęs santuokos apeigas, privalo išsiųsti į metrikacijos biurą, o jaunieji – jį vėliau atsiimti.
Laimės ir meilės nesuvaidinsi, tad jei abu jaunieji džiaugiasi vienas kitu, ir šventė vyksta sklandžiai.
Asmeninės nuotr.
NUOTAKA: Jaunoji Sigita vestuvių išvaizdai negailėjo nei laiko, nei pinigų: suknelę siuvosi, o makiažo bei šukuosenos stilistus rinkosi itin atsakingai.
BALIONAI: Savo šventėje Sigita ir Egidijus atsisakė fejerverkų bei žibintų, juos pakeitė originalūs balti balionai.
BAŽNYČIA: Vestuvėms pora pasirinko Šv. Ignoto bažnyčią.