
Naujausios
Ar Šiaulių riedlentininkai gali svajoti apie olimpiadą?
Rugpjūčio pradžioje Tarptautinis olimpinis komitetas įtraukė riedlenčių sportą į 2020 metų Tokijo žaidynių programą, o po kelių dienų pasirodė patvirtintas Šiaulių miesto integruoto vystymo planas, kuriame numatyta sutvarkyti Centrinį parką ir jame įrengti riedlentėms bei riedučiams skirtą erdvę.
Karolina POPOVAITĖ
karolina@skrastas.lt
Be vietos – daugybę metų
Šiauliečiai įpratę, jog miesto centre galima sutikti riedlenčių sporto entuziastų. Jaunimas daugybę metų važinėja šalia Dailės ar "Laiptų" galerijų, o dažnai ir gatvėmis. Nors riedutininkų ir riedlentininkų mieste daug, tinkamos erdvės treniruotis jie niekada neturėjo.
Vyresnioji riedlentininkų karta prisimena, jog šalia Beržynėlio parko buvo įrengta ekstremalaus sporto aikštelė, tačiau ji neatitiko jaunimo poreikių, nebuvo saugi ir vėliau tapo vaikų žaidimų erdve.
Po šio nesėkmingo mėginimo miesto riedlentininkai nenuleido rankų. Aktyviai riedlenčių sportu dabar užsiiminėjantys Tadas ir Benediktas pasakoja, kad jie ne kartą ėjo į Savivaldybę kalbėti apie ekstremalaus sporto šakoms skirto parko būtinumą.
„Savivaldybės slenkstį mynėme daugybę kartų, tačiau žodžiai likdavo tik žodžiais“,– pasakojo Tadas. Nepavyko ir tada, kai padėti jaunimui bandė buvęs miesto tarybos narys, praeityje sportavę riedlentininkai.
Pasak Šiaulių savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Dalios Vietienės, taip nutikdavo dėl paties jaunimo iniciatyvos atliekant konkrečius darbus.
„Visi norėdavo, kad atėjus ir pasakius, ko reikia, viską gauni iš karto. O juk riedlenčių parkui reikia ne tik finansavimo, bet vietos suderinimo, jos parengimo. Darbų yra daugiau nei atrodo“, – teigia D. Vietienė.
Parko projektą rengė visi
Prieš ketverius metus šiaulietė Fausta Roznytė, tada videooperatorių būrelio narė, nusprendė sukurti filmą apie riedlentininkus. Ir nustebo sužinojusi, jog mieste jie neturi pritaikytos erdvės. Mergina pradėjo bendrauti su vietiniais riedlentininkais, sužinojo jų problemas ir įsitraukė į riedlenčių parko rengimo projektą.
Būdama tarpininke tarp valdžios pareigūnų ir jaunimo atstovų, kartu su miesto Jaunimo reikalų taryba, ji padėjo parengti universalios erdvės, skirtos riedlentininkams, riedutininkams ir dviratininkams projektą, nors pati aktyviai šiomis sporto šakomis niekada neužsiiminėjo.
Tačiau norėjo padaryti kažką gero savo miestui. Šiandien Fausta džiaugiasi, kad liko paskutinis darbų etapas, ir nors ilgas bei biurokratinių kliūčių kupinas kelias sumažino pirminį entuziazmą ir maksimalizmą, ji tiki, kad projektas bus įgyvendintas.
„Tikiuosi, kad ir riedlenčių sporto įtraukimas į Olimpiados programą neleis numirti ilgai rengtam projektui“, – teigia mergina.
Nedrąsios olimpinės svajonės
Patys riedutininkai sako, kad sunku patikėti, jog pagaliau kažkas vyks. Miesto erdvės, nors ir nepritaikytos bei pavojingos, tapo jų sporto kasdienybės dalimi. „O tie, kurie nori pasiekti daugiau jau seniai keliauja į aplinkinius miestus. Visi pripratę“, – teigia riedlentininkas Benediktas.
Olimpinių vilčių jaunuolis bei jo draugai kol kas nepuoselėja. Pasak jų, dabar aktyviau sportuojantys, iki kitos olimpiados gali baigti karjeras, o nauji nespės užaugti, nes nėra žinoma, kada riedlenčių parkas pradės veikti.
Tačiau galimybės šiauliečiams pasirodyti 2024 metų Olimpinėse žaidynėse, pasak sportininkų, daug realesnės.
Jaunuoliai svarsto: jei bus paruoštos treniruočių vietos, realu, kad Šiauliai gali turėti šios sporto šakos savo olimpietį, gal net medalininką.
Benedikto DAUČIONO nuotr.
GATVĖS: Šiauliečiai riedlentėmis važinėja tam nepritaikytame bulvare.
Jono TAMULIO nuotr.
POKYČIAI: Centrinis parkas taps riedlentininkų susitikimų vieta.