
Naujausios

Svečių pasirodymai
Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ pakvietė į tradicinį festivalį, kuris organizuojamas kas dvejus metus jau daugiau kaip 25 metai. Tik šįkart jis vyko po trejų metų pertraukos, nes anksčiau buvo remontuojama didžioji kultūros centro salė. Renginys orientuotas į šeimas, tad spektakliai rodomi įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.
Trumpo atidarymo metu „Bendraamžiai“ iš šventinio pašto dėžių traukė šokį, dainą iliustravusius dalykus ir kaukę, kuri simbolizuoja teatrą, taip pranešdami žinią apie prasidedantį festivalį. O apsilankęs meras Vitalijus Gailius linkėjo gražių pasirodymų ir parvežti į namus gerąją žinią apie talentingą Joniškį.
Netrukus scenos uždangą praskleidė Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“ (režisieriai Dalė ir Virginijus Dargiai), parodžiusi japoniškų pasakų motyvais sukurtą spektaklį „Keturios durys“.
Ignalinos gimnazijos teatras „Iki" parodė tragikomiškai komitragišką faustišką istoriją pagal Lentvario M. Šimelionio gimnazijos moksleivių kūrybą „#faustas“ (režisierė Jolanta Narbutaitienė). Tad žūrovai išvydo ne J. F. Gėtės kūrinio veikėją, bet mokytojos Genės sūnų, tingų mokinį Faustą, išbandomą žemiškomis pagundomis.
„Nesibaigiantis kelias“ – taip pavadintas Pasvalio kultūros centro jaunimo teatro „DrAma“ pagal išeivio, verslininko, filantropo Juozo Kazicko knygą „Vilties kelias niekada nesibaigia“ sukurta istorija (režisierė Asta Simonaitė). Šviesaus atminimo Juozas Kazickas aprašė savo gyvenimą – nuo gimimo mažame Čiornaja Padina kaimelyje, metų praleistų Amerikoje iki jo sugrįžimo į Tėvynę. Pasvaliečiai į festivalį atvyko pirmą kartą.
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“ atvežė dramą „Musė“ (režisieriai Leontina ir Petras Valskiai) pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Atviras lūžis“, pasakojančią apie sudėtingus šeimos santykius.
Du kolektyvai atvyko iš Klaipėdos. „Aitvaro“ gimnazijos teatras „Talisman“ (režisierė galina Semionova) parodė lyrinę dramą rusų kalba „Tik tikėk manim“ (autorius A.Kotliar).
Klaipėdos Šeiko šokio teatras scenoje kūrė plastišką, estetišką šokio pasaką „Baltoji lopšinė“ (choreografė Agnija Šeiko), pasakojančią apie „įvaikintą“ triušiuką ir subtiliai atskleidžiančią, kaip kiekvienam mažyliui reikalingi tikri tėvai.
Vaidino ir su lėlėmis–marionetėmis
Šeimininkai žiūrovams dovanojo du pastatymus.
Su spektakliu „Viską jau turiu...“ (režisierius Arvydas Butkus) Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ per poetų, literatų eiles savaip pažvelgė į Tėvynę, aktualizavo emigracijos temą. Pastatyme panaudoti paties Arvydo Butkaus, o taip pat literatų, poetų Juozo Ruzgio, Justino Marcinkevičiaus, Arvydo Jurkaičio, Reginos Biržinytės, Viktoro Žilinsko, Reginos Krajynienės eilėraščiai, spektaklio dailininkė – Lina Ripskytė.
Režisieriaus teigimu, dabar daug jaunimo spektaklių paremti konflikto idėja, kalbama, kad menas turi provokuoti ir pastatymuose kartojasi niūrios temos, o norėjosi sukurti teigiamą siužetą. Juk mes turime savo žemę, kalbą, patirtis, tradicijas, artimuosius, tik reikia mokėti džiaugtis.
Šiemet Pasvalyje vykusioje Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje–šventėje „Šimtakojis 2019“ Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ už šį spektaklį pelnė laureato diplomą.
Antrasis festivalyje parodytas spektaklis „Sprindžiukas“ (režisierė Rasa Ripskienė, scenografijos ir lėlių kūrėja dailininkė Lina Ripskytė), skirtas mažiausiems žiūrovams, – pirmasis „Bendraamžių“ pastatymas su lėlėmis–marionetėmis. Scenoje lėles valdo šeši arba „šeši su puse pagrindinio aktoriaus“, nes tą labai svarbią puselę atlieka jau berepetuojant eigoje atsiradęs neplanuotas veikėjas, neturintis atskiro jį valdančio aktoriaus – drugelis, kuris tampa bičiulystės jungtimi tarp šuniuko, kumelaitės ir Sprindžiuko.
Šis spektaklis tapo rimtu išbandymu, nes „Bendraamžiams“ reikėjo išmokti valdyti lėles–marionetes, kurios buvo pagamintos iš audinių, kartono, plastiko butelių, suteikiančių formą, iš tinklo, pridėjus užpildančių lengvų medžiagų. Viena marionetė vidutiniškai sveria 3 kilogramus.
Spektaklio siužetas sudėtas iš kelių dalių – animacinio filmuko apie Sprindžiuką bei literatūrinių kūrinių „Sprindis, Sieksnio vaikas“ ir „Berniukas žirniukas“. Jis pasakoja apie du senelius, kurie neturėjo vaikų, ir štai atsiranda mažas berniukas iš kopūsto koto.
Festivalio metu taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės, visi buvo kviečiami foje rašyti atsiliepimus apie ką tik matytus spektaklius.
Teatrinė šventė pavyko, tik gaila, kad ne itin daug buvo ją mačiusių, žiūrovų salėje trūko.