Šokėjų šeimos dinastija įžiebia meilę lietuviškam šokiui

Asmeninė nuotr.

Birželio 26 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Sandra Paulavičienė, Joniškį garsinančios Mato Slančiausko progimnazijos ir „Aušros“ gimnazijos šokio studijos „Kibirkštėlė“ įkūrėja ir ilgametė vadovė, užaugino ne tik gausų būrį šokėjų, bet ir sau padėjėją. Dukra Adelė Marija Paulavičiūtė seka mamos pėdomis, moko vaikus šokti, dirba su „Kibirkštėlės“ šokėjais. Abi rengia studijos šokėjus Lietuvos moksleivių dainų šventei „Laiku ratu kartu“, į kurią joniškiečiai išvyksta repeticijoms jau pirmadienį (birželio 29 d.). Prasmingi žodžiai „Laiku ratu kartu“ ypač tinka apibūdinti ir mamos ir dukros ryšį. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedroje studijas baigusi Adelė Marija gegužę surengė išskirtinį prisistatymą gimtajame mieste – Joniškio kultūros centre parodė baigiamąjį darbą – koncertą „Auk didutė“, kuriame šokio kompoziciją nupynė su trijų kartų šokėjais. Už šį koncertą jaunoji choreografė pelnė aukščiausią savo dėstytojų įvertinimą, o birželio 22 dieną jai buvo įteiktas šokio ir edukacijos bakalauro diplomas.

--- Šiemet buvusiai Kalvių mokyklai sukanka 100 metų. Daug kartų keitusi pavadinimą, kuriame varijavo tai Kalvių, tai Plikiškių vietovardžiai, jungta prie kitų ugdymo įstaigų, tapusi padaliniu ji vis dėlto išliko mokytojų ir mokinių atmintyje kaip šviesos šaltinis, svarbus bendruomenės telkimo centras, kuriame augo, mokėsi ir savo gyvenimo kelią pradėjo ne viena karta. Birželio 21-ąją jubiliejinė šimtmečio šventė prasidėjo šv. Martinjono atlaidais Milvydžių koplytėlėje, po kurių buvę mokiniai, pedagogai, darbuotojai bei visi, kam brangi mokyklos istorija, rinkosi dabar jau Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Plikiškių skyriaus–daugiafunkcio centro žalioje, išpuoselėtoje, jaukumu dvelkiančioje erdvėje, kur susitiko buvę bendraklasiai, dalintasi prisiminimais, klausytasi muzikos atlikėjų ir dainininkų, taip pat kadaise baigusių šią mokyklą, sulaukta sveikinimų.

--- Žagarės pagyvenusių žmonių kapela „Švėtė“ birželį pasitinka 25-erių metų gyvavimo sukaktį, kurią paminėjo praėjusį penktadienį. Kolektyvą 2001 metais savo entuziazmo, iniciatyvos dėka subūrė šviesaus atminimo žagarietis visuomenininkas, Joniškio garbės pilietis Juozas Kazlauskas ir buvusi muzikos pedagogė Roma Stankienė. „Švėtė“ puoselėja lietuvių liaudies muziką, yra nuolatinė vietos renginių bei švenčių dalyvė. Nors laikas jau ne vieną kapelos narį išsivedė anapus, dalis dėl silpnos sveikatos nebegali dalyvauti, bet ir „aptirpusi“, sumažėjusi ji, vedama nenuilstančios vadovės, išlieka viena šviesiausių, gražiausių dvasios oazių vietos vyresnio amžiaus žmonėms ir pavyzdžiu jaunesniems.

    Plačiau bei kitos rajono naujienos – penktadienio laikraštyje.