Benediktas Vanagas: svarbu būti savimi

Benediktas Vanagas: svarbu būti savimi

Benediktas Vanagas: svarbu būti savimi

Vakar Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto salė buvo sausakimša – lankėsi triskart Dakaro ralio dalyvis lenktynininkas Benediktas Vanagas. Lenktynininkas studentams akcentavo, kad reikia būti ir geru žmogumi, ir savo srities meistru.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Tikėjimas suteikia motyvacijos

Paskutiniame Dakare 24 pozicijoje finišavusio ir aukščiausią rezultatą Lietuvos automobilių sporto istorijoje pasiekusio lenktynininko pasiklausyti ir paklausti susirinko pilna salė studentų ir dėstytojų. Į Šiaulius jį pasikvietė 15-osios jaunųjų tyrėjų tarptautinės mokslinės konferencijos „Ekonomikos ir vadybos aktualijos“ organizatoriai.

Prieš susitikimą „Šiaulių kraštas“ pakalbino B. Vanagą.

– Kokiu tikslu atvykote į Šiaulių universitetą?

– Kai susitinku su žmonėmis, su jais bendrauju, matau, kad jiems reikia pavyzdžio. Tam tikra prasme, tai – tarnavimas tam, kad visiems būtų geriau, kad būtų žmonių, kurie yra užsispyrę, siekia tikslų ir kurie nori turėti geresnį gyvenimą.

Be to, kad būti geru žmogumi, ne mažiau svarbu gyvenime tapti savo srities meistru. Tuomet, kai būsi geriausias savo srityje, tikrai turėsi orų, įdomų, nuostabų gyvenimą. Pagrindinis dalykas – žinoti, kur eini, o antra – atkaklumo ir ryžto tam pasiekti.

– Kaip manote, kas yra sunkiausia siekiant tikslų?

– Manau, dažniausiai žmonėms sunkiausia būti savimi. Aš tos bėdos, panašu, neturiu (juokiasi). Kai suvoki, kodėl tai darai, niekas nėra sunku, nes tu turi tikėjimą.

Prisimenu, kartą po paskaitos priėjo žmogus ir pasakė, kad motyvavau jį, kad po susitikimo su manimi jis skraido kaip ant sparnų. Ir tuo metu suvokiau, kad tikėjimas suteikia motyvacijos. Jei kažkuo tiki, tu to visada pasieksi.

Taigi svarbiausia žinoti, ko nori, o po to yra begalės principų, kuriuos suvokiant yra paprasčiau pasiekiami rezultatai. Nieko kito nereikia, tik keliauti savo gyvenimo keliu, būti savimi, būti autentiškam.

Dažnai gyvenime mes darome viską, kad įtiktume kitiems, bet iš tiesų reikėtų būti savimi. Tik tada atsiveria tikrasis kelias.

– Kiekvieno kelyje pasitaiko kliūčių, nesėkmių. Kaip su jomis susidoroti?

– Pergalės mūsų nieko nemoko. Mus moko tik pralaimėjimai. Jeigu pakeistume požiūrį ir  kiekvienąkart užlipus ant grėblio pasakytume „Ačiū“ (nes tai yra patirtis, kurią gavai), tokiu atveju viskas stipriai pagerėtų.

Su kiekviena nesėkme, klaida tu gauni vis daugiau informacijos. Kuo daugiau informacijos turi, tuo vertingesnis esi. Reikia šiek tiek keisti požiūrį, mokytis iš savų klaidų (tokių išmintingų, kurie mokosi iš svetimų klaidų, aš nesu sutikęs), bet tikrai neprotinga ant to paties grėblio lipti antrą kartą.

– Kokių klausimų dažniausiai sulaukiate?

– Pastebėjau, kad žmonės dažnai klausia ir nori aiškių atsakymų: kokia yra sėkmės formulė, kaip pasirinkti gyvenimo kelią ir taip toliau. Suvokiau vieną dalyką, kad atsakymo į šiuos klausimus nėra. Yra principai, kuriais vadovaujantis gali nueiti į žymiai įdomesnį, turiningesnį ir geresnį gyvenimą. Mano tikslas yra pabandyti nupiešti principus, kuriuos aš suradau.

Nemažai gyvenime sutinku žmonių, kuriuos galima vadinti savo srities meistrais, ir pastebiu tokį dalyką, kad visai nesvarbu, ar tai yra religinis, ar politinis lyderis, ar verslininkas, gydytojas, teisininkas, ar sportininkas, visi jie kalba skirtingomis kalbomis, bet apie tuos pačius principus.

Trauma pakoregavo planus

Šių metų sausį vykusiame aštuntajame Dakaro etape B. Vanagas patyrė rankos traumą. Nors trauma ir nesutrukdė pasiekti rekordinių rezultatų, tačiau metų planus gerokai pakoregavo.

– Juokauju, kad Dakaras niekada nesibaigia. Ir dabar vyksta pasiruošimas. Šiais metais turėsiu eilę varžybų, jos visos bus skirtos pasiekti rezultatą, bet tuo pačiu tai yra pasiruošimas didžiausiam kitų metų įvykiui – Dakarui, – sako lenktynininkas. – Tačiau žmogus planuoja – Viešpats juokiasi.

Išvažiuodamas į Dakarą aš savo metus mačiau vienaip, dabar matau šiek tiek kitaip, nes rankos trauma stipriai pakoregavo.

Ranka privalės pasveikti. Dar turėčiau būti su gipsu, bet su gydytojais susitarėme, kad šiek tiek anksčiau pradėsime reabilitaciją, kuri truks dar tris mėnesius. Pusė metų išmestų iš gyvenimo.

Po truputėlį pradėsiu sportinę veiklą, tik reikia išmintingai naudoti ranką.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

LENKTYNININKAS: Dakaro ralio dalyvis Benediktas Vanagas: „Kuo daugiau informacijos turi, tuo vertingesnis esi.“

TRAUMA: Benediktas Vanagas pradės reabilitaciją, nes rankos trauma padarė įtakos jo varžybų grafikui.