Atsakingas darbdavio požiūris ir galimybė tobulėti skatina dirbti jau 22 metus

Inga Adomaitienė, „Baltic Champs“ grybų skynimo meistrė
Inga Adomaitienė, galima sakyti, jau yra tapusi UAB „Baltic Champs“ įmonės veidu. Moteris noriai dalijasi savo profesine patirtimi ir ji tikrai turi ką papasakoti – juk įmonėje dirba 22 metus. Pievagrybių auginimo fabrike skynimo meistre-kontroliere dirbanti I. Adomaitienė šiais metais pelnė ir „Darbo žvaigždės medalį“ už nepriekaištingą darbą ir aukštus pasiekimus profesinėje srityje, kurį įteikė Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmai generalinėje asamblėjoje.

– Inga, ką Jums reiškia toks apdovanojimas?

– Tokį apdovanojimą gauti, be abejonės, yra labai malonu. Kai tiek metų čia dirbu, šitoks dėmesys iš tiesų yra labai reikšmingas. Tai ir savotiškas moralinis palaikymas, smagu būti pastebėtai, įvertintai. Džiugu, kad yra tokių progų pagerbti ilgamečius darbuotojus.

 

– 22 metai vienoje įmonėje – iš tiesų labai nemažai. Kas skatina likti įmonėje, nesidairyti galimybių svetur? Ar jaučiatės laiminga būdama šiuo metu ten, kur esate?

– Šį klausimą girdžiu ne pirmą kartą ir galiu tik patvirtinti, kad darbas šioje įmonėje man iš tiesų labai patinka. Džiaugiuosi atmosfera, kuri kuriama kolektyve, jaučiuosi čia reikalinga ir laiminga. Turbūt, jei būtų kitaip, nebūčiau, kur esu. Nors, žinoma, būna visokių dienų ir nuotaikų, kaip ir kiekvienam žmogui, tačiau kasdien stengiuosi į darbą keliauti su šypsena: ir taip jau daugiau nei 20 metų! Džiaugiuosi, jog darbdavys suinteresuotas ilgalaikių darbuotojų išlaikymu, jie vertinami ir gerbiami. Esu patenkinta darbo sąlygomis čia ir tai turbūt įrodo tie metai, kuriuos praleidau šioje įmonėje. „Baltic Champs“ pradėjau kaip grybų skynėja ir 9-erius metus dirbau šį darbą. Įmonei augant, atsirado galimybių tobulėti, tad šiandiena galiu džiaugtis ir aukštesnėmis pareigomis. Per šiuos darbo metus šio darbo apmokinau daugiau nei 200 skynėjų, kuriuos šiandien galima vadinti grybų auginimo specialistais.

 

– Kaip trumpai galėtumėte apibūdinti savo darbo dieną?

– Svarbiausios mano atsakomybės darbe – užsakymų formavimas darbuotojams, kurie skina grybus, naujų grybų skynėjų apmokymas ir jų darbo kokybės kontrolė.

 

– Esate skynimo meistrė. Kaip įvardintumėte šias pareigas paprasčiau, kokios Jūsų atsakomybės?

– Stanelių pievagrybių auginimo fabrike dirba beveik 200 žmonių, maždaug pusė jų – skynėjų. Man kasdien tenka daug bendrauti – grybų skynėjus reikia išmokyti, kaip kokybiškai skinti užaugintą produkciją, kaip ją rūšiuoti, kaip greitai ir teisingai atlikti savo darbą. Daug produkcijos yra eksportuojama, todėl keliami itin aukšti reikalavimai.

 

– Per kiek laiko, Jūsų nuomone, galima perprasti šio darbo subtilybes?

– Šio darbo subtilybes kiekvienam perprasti ir įsisavinti žinias užtrunka skirtingai. Pirmiesiems mokymams įmonėje skiriami 3 mėnesiai. Kada bus pasiektas rezultatas priklauso nuo kiekvieno žmogaus imlumo, įgūdžių, asmeninių savybių. Tie trys mėnesiai, galima sakyti, skirti suformuoti pagrindams, bet jų tikrai užtenka, kad darbas būtų atliktas greitai ir kokybiškai. Žinoma, mokytis ir tobulėti niekad nenustojame.

 

– Ar tiesa, kad šioje įmonėje dirba ir daugiau Jūsų šeimos narių?

– Esu patenkinta darbo sąlygomis šioje įmonėje. Tą pastebėjo ir mano aplinkos žmonės, todėl jie čia dabar taip pat darbuojasi. Tikrai neatsitiktinai šioje įmonėje atsidūrė man artimi žmonės: sesuo, vyras, sesers vyras, vyro tėtis. Visiems jiems čia patinka, kaip ir man, šeimos nariai džiaugiasi geromis darbo sąlygomis, konkurencingu uždarbiu.

 

– Kaip manote, kokios asmeninės savybės svarbiausios šiame darbe?

– Manau, kad kaip ir daugelyje darbų, taip ir šiame, lengviausiai čia savo vietą randa iniciatyvūs, kantrūs, atsakingi ir kruopštūs žmonės.

 

– Kokios įmonėje puoselėjamos vertybės Jums svarbiausios? Labiausiai motyvuojančios?

– Man atrodo, kiekvienam pirmiausia yra svarbu pagarba žmogui. Pasakysiu nuoširdžiai, čia jaučiuosi gerbiama. Man patinka šioje darbovietėje paprasti, šilti ir skaidrūs santykiai tarp kolegų, tarp darbdavio ir darbuotojų. Įmonė stengiasi kurti savas tradicijas. Kolektyvo moterys būna sveikinamos Moters dienos proga, minimos įvairios šventės, organizuojamos ekskursijos, kurias pastaraisiais metais, deja, karantinas kiek apribojo. Tokios sakytum smulkmenos, kaip nemokama kava, galbūt gali pasirodyti ir elementaru, tačiau kai pagalvoji, tai rodo rūpestį savo darbuotojais ir tikrai sulaukia teigiamo įvertinimo visame kolektyve. O ką jau kalbėti apie įmonėje taikomą darbuotojų sveikatos draudimo programą, kasmetinę nemokamą vakcinaciją nuo gripo, erkinio encefalito, profilaktines savanoriškas moterų patikras krūties vėžio prevencijai ir kt.

 

– Ar per visus tuos darbo metus keitėsi Jūsų darbo specifika? Gal išskirtumėte ryškiausius, labiausiai įsiminusius pokyčius?

– Technologijos iš tiesų labai sparčiai žengia į priekį. Pavyzdžiui, dabar dėl patogumo ir reikalingo greičio grybų augintojai dirba su specialiu vežimėliu, kuris pats pakelia ir nuleidžia rinkėją, juda pirmyn ar atgal. Apie tai prieš 20 metų buvo galima tik pasvajoti, aukščiau lentynose esančius grybus pasiekdavome kopėčiomis. Šiandien, pradedančiajam naujokui duodamas stumdomas vežimėlis, nes jis renka grybus tik 1–2 aukšto lentynose. Visi kiti skynėjai dirba savaeigiais automatizuotais vėžimėliais. Visgi, grybų auginime visų procesų neautomatizuosi ir nesuplanuosi. Grybai – augantis organizmas, jie gali būti nenuspėjami: būna, kad ryte, atėjus į darbą, matomas vienoks vaizdas, o popiet kažkas keičiasi, reikia reaguoti čia ir dabar. Apskritai tokio darbo specifiką sunku nupasakoti, norint susidaryti pilną vaizdą ir pajausti, apie ką šis darbas, reiktų stebėti visą dienos procesą.

 

– Darbo pradžioje įveikėte ne vieną atranką, kol gavote darbą. Kokios dabar galimybės įsilieti į Jūsų kolektyvą, ar dažnai dairomasi naujų komandos narių? Ar jaunimą domina perspektyvos šioje įmonėje?

– Tais laikais, prieš 22 metus, buvo sunku rasti darbą, didžiulė konkurencija, darbo pasiūlymų mažai. Pamenu ėjau 4 ar 5 kartus, kol patekau čia. Dabar, mano manymu, viskas lengviau, svarbu noras, atsakomybė. Čia kiekvienas turi galimybę būti pastebėtas. Manau, kad dabar žmonės gali lengviau prisijungti prie kolektyvo, būna, kad įmonė skelbia apie darbuotojų paiešką, kandidatuoti gali visi susidomėję. Esu įsitikinusi, kad ieškantiems darbo tai puiki galimybė dirbti ir užsidirbti, šį darbą verta išbandyti.

 

– Kodėl verta dirbti „Baltic Champs“, kaip galėtumėte padrąsinti kitus ateiti dirbti grybų skynimo ir auginimo srityje?

– Tai, kad čia dirbdami jaučiame nuolatinį dėmesį, gerąja to žodžio prasme, mums tikrai yra motyvacija ir paskatinimas. Drąsiai galima sakyti, kad ši įmonė yra viena didžiausių ir perspektyviausių regione. „Baltic Champs“ – viena didžiausių grybų augintojų ir eksportuotojų Europoje, priklausanti „AUGA group“ įmonių grupei, kuri vysto tvarų ir technologijomis grįstą žemės ūkį bei yra viena iš didžiausių Europoje ekologinės žemdirbystės kompanijų. Čia visa veikla paremta ekologiškumu, natūralumu, o tai šiuolaikiniame pasaulyje yra labai sveikintina ir svarbu kiekvienam iš mūsų.


Užs. Nr. 492724