Naujausios
Vakarotojai ne šiaip sau rinkosi, bet gardžiausias arbatas atsinešė pristatyti, skaniausius pyragus pavaišinti kaimynus, paklausyti dainų, pokštavimų. Ne vieni vakarojo, svečių iš Pajūrio miestelio pasikvietė. Jų būryje ir kraštietis Liucijus Norkus. Kokia laimė, kai vėl kartu po šešių dešimtmečių broliai Donatas ir Liucijus Norkai užtraukė dainą kaip jaunystėje Skaistgiryje. Vakaro metu Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė padėkas už puoselėjamą grožį sodybose įteikė skaistgiriečiams Eugenijai Jondžienei bei Dianai ir Vaidotui Kriščiūnams, Lankaičių kaimo gyventojams Nijolei ir Edvardui Vikniams, reibiniečiams Daivai ir Audriui Vaitekūnams, Aurelijai ir Gintarui Baltuliams iš Maldenių . Padėką už pavyzdingai prižiūrimą bendrovės teritoriją pelnė Alsių žemės ūkio bendrovė. Kiekvieno apdovanotojo sodybą papuoš dekoratyviniai augalai.
Vakaro pas Martyną metu vieni prisiminė pyragų skonį, kiti senolių išmintį, o štai Roma Grybauskienė prisiminė antaninius obuolius, kurie pūpsodavo jos vaikystės sode. Jų skonis jai priminė ir laikinumo esmę, gyvenimo trapumą.
***
Atėjus laikui išrinkti gardžiausią arbatą, užvirė diskusijos. Po jų komisija vis tik arbatos karaliene paskelbė alsietę Zofiją Šliožienę. Ji savo arbatą pavadino „Švelnumas“. Komponuodama ją, Zofija į ją dėjo obuolių žievelių, rugiagėlių žiedų, šilkžolės. Skaniausių pyragų titulą pelnė alsietės Juzės Pelienės ir lankaitietės Nijolės Viknienės kepiniai. Skaistgirio seniūnaitijos stalas buvo etniškiausias. Seniūnaitės Virginos Jakutienės, tautodailininkės Virginijos Kutkienės ir Zofijos Pličaitės sumanymu arbatžolės pristatytos Vidmanto Kutkos drožtuose šaukštuose ant lino takelio, o arbata vaišinta iš porcelianinių puodukų, puoštų levandų žiedais.
Lankaičių kaimo bendruomenė atsivežė bene įvairiausią arbatžolių asortimentą. Išradingos ir darbščios lankaitietės su savo vedle Onute Bandariene. Nuo pavasario iki rudens jos ruošėsi į svečius pas Martyną, pridžiovino vaistažolių, pririnko ir pridžiovino uogų, sėklų, obuolių. Ir pateikė viską skoninguose indeliuose. Nuo alsiečių stalo dvelkė romantika. Arbata gurkšnota prie žvakių šviesos ragaujant pyrago. Nejučiomis tokią akimirką nuklysti į paupius, pamiškes, klausai paskutinių besiruošiančių kelionei paukščių klegesio, iš miško pareinančio aido. Išradingos bendruomenės moterys, vadovaujamos Dalios Dubro ir seniūnaičio Rimanto Stankūno. Reibiniečiai visais laikais išsiskyrė vaišingumu. Ir tą vakarą jų stalas lūžte lūžo nuo vaišių. Laimutės Džiugienės obuolių sūris tirpo burnoje, pyragėliai, „tinginiu“ vadinami, viliote viliojo, o ir vienkąsniai sumuštinukai labai tiko sužvarbus rudens vakarą prie garuojančios arbatos. Jei jau į svečius važiuoti , tai ne tuščiomis, jei svečius priimti, tai atlapa širdimi ir ne tuščiu stalu, viena per kitą sakė Reibinių seniūnaitė Juzė Rimkuvienė ir bendruomenės pirmininkė Lina Liberytė Kipšienė. Joms pritarė ir gausus būrys reibiniečių. Martyno šeimyna visus vaišino troškintais kopūstais su bulvių koše ir rūkytomis dešrelėmis. Pasak Martyno šeimininkės, tokios vaišės būdavo grįžus iš atlaidų.
Sekmadienio vidudienį bažnytiniai varpai skelbė atlaidų pradžią. Kas pėsti, kas važiuoti skubėjo į parapijos bažnytėlę. Atlaidus vedė kaimyninės Žagarės parapijos klebonas kunigas Andrius Valčiukas, homilijos metu kvietęs nepamiršti maldos, tikro dvasingumo. Šv. Mišių metu giedojo choristė Jolanta Rapečkaitė Gižienė ir Skaistgirio parapijos bažnytinis choras, vadovaujamas vargonininkės Birutės Dauginytės. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis, dėkodamas svečiui, sakė, kad dabar su Andriumi Valčiuku juos skiria vėl dešimt kilometrų, kaip vaikystėje. Abu augę Kražių krašte, štai vėl abu netoli vienas kito veda tikinčiuosius tikėjimo keliu. Po atlaidų parapijiečiai ir svečiai pasidžiaugė atsinaujinusiu bažnyčios šventoriumi, aplankė kapinėse atgulusius artimus, pažįstamus, draugus.