
Naujausios

Dienos užimtumas apima įvairias veiklas. Tai kasdienių įgūdžių lavinimas, ugdymas, kai žmogui padedama, mokoma asmens higienos, sveikos gyvensenos, namų ruošos darbų, maisto gaminimo. Padedama susitvarkyti aplinką, palaikyti švarą virtuvėje, susidėti maisto produktus į tinkamas pakuotes, lentynas, spintutes. Daugeliui žmonių tai yra savaime suprantami dalykai, bet tam, kurio regėjimas labai nusilpo, net ir savuose namuose tampa sudėtinga orientuotis, susitvarkyti, atlikti įprastus veiksmus. Taip pat aklieji ir silpnaregiai mokomi biudžeto planavimo, naudotis banko teikiamomis paslaugomis, orientuotis bei judėti aplinkoje, naudotis techninės pagalbos priemonėmis: baltosiomis ir atraminėmis lazdelėmis, specialiais laikrodžiais, svarstyklėmis, skysčio lygio rodytuvais, stacionariais telefonais ir kt.
Ugdomi ir palaikomi socialiniai įgūdžiai, tai yra, bendravimo gebėjimai. Žmonės pratinasi patys ieškoti pagalbos, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, užmegzti ryšius su aplinka. Taip mažinama ir socialinė atskirtis, nes bendraujantis žmogus jaučiasi reikalingas, visuomenės dalimi ir labiau savimi pasitiki.
„Mes šiuose užsiėmimuose bendraujame ir tarpusavyje, kalbame įvairiomis naudingomis bei rūpimomis temomis, aptariame problemas, klausomės paskaitų. Šnekėjome per užsiėmimus apie vaistažolių naudą sveikatai, turėjome diskusiją apie rinkimus, kalbėjome, kaip juose dalyvauti, nes šiemet rajone vyko rinkimai į Seimą“, – pasakojo LASS Joniškio rajono filialo vadovė Ina Sakalauskienė.
Gruodžio 5 dieną vyko vienas iš tokių naudingų pokalbių – susitikimas su akių gydytoja Rita Samiene, kuri papasakojo apie akių sandarą, joms gresiančias ligas bei simptomus, patarė, kaip padėti savo akims nepervargti, mokė akių pratimų.
Dienos užimtumo veikloms priklauso ir amatų būrelis, kuriam vadovauja Reda Pečkuvienė. Jos išmonei nėra galo. Gražiadarbė kartu su LASS Joniškio rajono filialo nariais per metus kūrė įvairiausius darbelius: naudodami papjė mašė techniką gamino angeliukus, Velykoms svogūnų lukštais ir maistiniais dažais margino kiaušinius, dekoravo indelius, pynė trikotažines juosteles, iš modelino lipdė žvakides, formavo kalėdines dekoracijas, iš kepimo popieriaus formavo, lipdė gėlytes. Ir tai dar ne pabaiga.
Visi minėti užsiėmimai vyksta kartą per savaitę.
Dėl regėjimo negalios akliesiems ir silpnaregiams reikalinga ir individuali pagalba, kurią du kartus per savaitę teikia projekto vykdytoja Jurga Grigaliūnienė (iki rugpjūčio mėnesio dirbo Vidas Sakalauskas). Žmogui padedama susitvarkyti kasdieniniuose reikaluose, užpildyti dokumentus, palydima į parduotuvę, tarpininkaujama dėl techninės pagalbos priemonių – prašymai surenkami ir nuvežiami į Šiaulius, o po to priemonės parvežamos, ir kt.
Iš viso Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje projektui, kurį rengė ir paraišką teikė VšĮ Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centras, skirtas 6961 euras. Iš šių lėšų vykdymo išlaidoms numatyti 4344 eurai, administravimui – 840, patalpų eksploatacijai – 900, ryšio paslaugoms – 276, transporto išlaidoms – 240, priemonėms, įrangai – 301, sklaidai apie projektą – 60 eurų.