Direktoriui užsitrenkė durys į mokyklą

Direktoriui užsitrenkė durys į mokyklą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė ilgamečio Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktoriaus Jono Varkulevičiaus kasacinį skundą ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo kaltinamąjį nuosprendį.

Toks teismo verdiktas pedagogui užtrenkė duris į mokyklą – pedagoginio darbo jis dirbti nebegalės.

Grėsmė nebedirbti pedagoginio darbo J. Varkulevičiui atsirado tada, kai apeliacine tvarka baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas 2014 metų kovo 13 dieną panaikino Radviliškio rajono apylinkės teismo 2013 metų lapkričio 18 dienos išteisinamąjį nuosprendį ir priėmė naują, pagal kurį pripažino kaltais nuo pareigų nušalintą Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorių Joną Varkulevičių ir raštinės vedėją Vitą Dzimidienę.

J. Varkulevičius pripažintas kaltu padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 300 straipsnio (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu) 1 dalyje bei nusikaltimą, numatytą BK 236 straipsnio (melagingas įskundimas ar pranešimas apie nebūtą nusikaltimą) 1 dalyje. Už šiuos nusikaltimus J. Varkulevičiui skirta subendrinta bausmė – 35 MGL (4550 litų) dydžio bauda.

V. Dzimidienė pripažinta kalta pagal BK 300 straipsnio 1 dalį. Jai skirta 10 MGL (1300 litų) bauda.

Iš abiejų nuteistųjų solidariai priteista 2000 litų, kurie bus skirti atlyginti neturtinei žalai nukentėjusiam gimnazijos pedagogui Robertui Škėmai.

Teismas konstatavo, kad abu bendrininkai – J. Varkulevičius ir V. Dzimidienė – teikė nenuoseklius, prieštaraujančius vienas kitam parodymus, ne kartą juos keitė, o pedagogo R. Škėmos parodymai viso proceso metu buvo nuoseklūs, patvirtinti liudytojų ir teisme surinktos medžiagos.

Šios ir kitos nustatytos aplinkybės apeliacinės instancijos teisėjų kolegijai leido prieiti prie išvados, jog abu kaltinamieji yra kalti, panaikinti Radviliškio rajono apylinkės teismo nuosprendį ir priimti naują.

Šį nuosprendį paliko galioti ir Aukščiausiasis Teismas, į kurį J. Varkulevičius kreipėsi kasaciniu skundu.

Priėmus tokį nuosprendį, J. Varkulevičius dirbti pedagoginio darbo nebegalės – pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymą dirbti mokytoju negali asmuo, nuteistas už tyčinę nusikalstamą veiką.

J. Varkulevičius laukia ir dar vienos baudžiamosios bylos baigties, kurioje jis yra kaltinamas didelės vertės turto iššvaistymu ir kitais nusikaltimais.

„Šiaulių krašto“ inf.

Laimos AGANAUSKIENĖS nuotr.

PASEKMĖ: Už dokumentų klastojimą bei melagingą pranešimą nuteistas Jonas Varkulevičius pedagoginio darbo dirbti nebegalės.