Įtarimų debesys kaupiasi virš teisėjo padėjėjos

Įtarimų debesys kaupiasi virš teisėjo padėjėjos

Galimo kyšininkavimo skandalas, prieš savaitę įsiplieskęs Šiaulių apylinkės teisme, neįgijo pagreičio. Pareiškimo dėl Šiaulių apylinkės teismo pirmininkės Gemos Janušienės galimo kyšininkavimo sulaukę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo.

Tuo tarpu pareiškimo autorės to paties teismo teisėjo padėjėjos Jurgitos Daunienės atsakomybės klausimas dėl galimo šmeižto vis dar svarstomas.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Kyšininkavimo nebuvo. O šmeižto?

STT Šiaulių valdybos pareigūnai, išanalizavę J. Daunienės skundą, kuriame ji nurodė kelis kartus davusi kyšį Šiaulių apylinkės teismo pirmininkei G. Janušienei, nerado nė menkiausio pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą. Nė vienas apklaustas liudytojas nepatvirtino G. Janušienės galimo kyšininkavimo fakto.

Tačiau klausimas, ar nevertėtų pačios pareiškimo teikėjos J. Daunienės atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto, vis dar atviras.

Juolab kad tyrimo, sužinojusi, kuo yra kaltinama, prokurorų paprašė ir G. Janušienė.

Teismo vadovė pareiškime Šiaulių apylinkės prokuratūrai nurodė esanti apšmeižta, todėl esą privalu atlikti tyrimą dėl J. Daunienės galimai nusikalstamos veikos – šmeižto, taip pat dėl piktnaudžiavimo ir kt.

Keršto planas

J. Daunienė teisėsaugos institucijoms skirtame pareiškime buvo nurodžiusi, kad G. Janušienė jos du kartus reikalavo kyšių, o trečiąsyk esą norėjusi pinigų pasiskolinti.

Šiaulių apylinkės teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo padėjėja tvirtino vienąkart teismo pirmininkei davusi penkis tūkstančius litų. Pinigai esą buvę už tai, kad ji, J. Daunienė, iš Pasvalio prokuratūros, kurioje dirbo prokurorės padėjėja, būtų perkelta į Šiaulių apylinkės teismo teisėjo padėjėjos pareigas.

Antrą kartą, pareiškime STT dėstė J. Daunienė, ji teismo vadovei davė tris tūkstančius litų, neva už tai, kad būtų išleista atostogauti norimu laiku.

Dar penkis tūkstančius G. Janušienė prašiusi J. Daunienę paskolinti, tačiau ji esą neskolinusi, nes neturėjusi.

Kyšius J. Daunienė tvirtino perdavusi per bendrą pažįstamą.

Teismo pirmininkę pavaldinės išpuolis šokiravo. Ji įsitikinusi, kad kaltinimai – tai kerštas dėl Šiaulių apylinkės teisme J. Daunienės atžvilgiu vykusio tarnybinio patikrinimo.

Patikrinimas pradėtas, kai į Šiaulių teismo vadovybę kreipėsi Pasvalio rajone gyvenantis J. Daunienės brolis, įtaręs, kad būtent iš teismo kompiuterio Nekilnojamojo turto registre buvo 42 kartus tikrinta informacija apie jam priklausantį nekilnojamąjį turtą.

Pradėjus tyrimą dėl galimo tarnybinio nusižengimo, teisėjo padėjėja dariusi žygius, kad šis tyrimas būtų nutrauktas. Nepasiekusi savo, J. Daunienė greičiausiai ir sugalvojo keršto planą G. Janušienei.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ATSIKRATYMAS: Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė primestų kaltinimų atsikratė STT pareigūnams neaptikus jokių nusikalstamos veikos požymių.

LAZDA: Teisėjo padėjėjai Jurgitai Daunienei, siekusiai netgi teisėjos karjeros, lazda atsisuko antru galu. Prokurorai sprendžia, ar tik nereikėtų jos atžvilgiu iškelti baudžiamąją bylą dėl šmeižimo.