
Naujausios
Ligoninės vadovas ir toliau lieka už borto
Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį dar trims mėnesiams pratęsė Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus 68 metų Petro Simavičiaus nušalinimą nuo pareigų.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Įtariamųjų gali daugėti
Prašymą nušalinti korupcijos byloje įtariamuoju tapusį P. Simavičių nuo pareigų teismui pateikė Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.
Respublikinės Šiaulių ligoninės ilgametis vadovas įtariamas piktnaudžiavimu, kyšininkavimu, prekyba poveikiu siekiant turtinės naudos sau ir artimiems asmenims, ligoninės lėšų pasisavinimu, neskaidriai ligoninėje vykdytais viešaisiais pirkimais.
Nuo 2015 metų spalio mėnesio Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnams tiriant galimas korupcines schemas, vykusias Šiaulių ligoninėje, šiuo metu į vieną didelės apimties ikiteisminį tyrimą yra sujungta dvylika pradėtų ikiteisminių tyrimų.
Įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti trylikai asmenų. Neatmetama, kad įtariamųjų ratas dar plėsis. Nemažai asmenų korupcijos byloje yra apklausti specialiaisiais liudytojais, tad neatmetama, kad kai kurie „specialieji“ gali tapti ir oficialūs įtariamieji.
„Šiaulių krašte“ buvo rašyta, kad specialiąja liudytoja Šiaulių ligoninės vadovo P. Simavičiaus „reikaluose“ buvo apklausta ir dabar jau buvusi sveikatos apsaugos ministrė 62 metų Rimantė Šalaševičiūtė. Koks buvo šios apklausos kontekstas, tyrėjai tąkart plačiai nekomentavo.
Tiesa, ministrę iš posto išvertė visai ne galimos sąsajos su P. Simavičiaus „darbais“, o nuoširdus viešas prisipažinimas apie medikams pakištą kyšį už „dar geresnį“ artimo žmogaus gydymą.
Puokštė įtarimų
Ne kartą pavaldiniams medikams viešai moralizavęs apie korupcinių veikų išgyvendinimą iš medicinos, generalinis direktorius P. Simavičius STT agentų buvo pričiuptas ir areštinėje atsidūrė 2015 metų spalio 27 dieną.
Įkandin nuo pat 1996 metų Šiaulių ligoninei vadovavusio P. Simavičiaus į STT būstinę teko užeiti ir keliems jo ištikimiausiems pavaldiniams – šios gydymo įstaigos strateginio valdymo direktorei Aušrelei Šalkauskienei, infrastruktūros direktoriui Vygentui Jociui, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjui Adolfui Klenauskiui, kelių Šiaulių įmonių, įtariama, dalyvavusių Respublikinei Šiaulių ligoninei vykdant viešuosius pirkimus, vadovams ir kitiems.
Įtarimų šešėlis krito ir ant „Eurovaistinės“ tinklo direktorės Kristinos Jakubauskienės. Prekyba poveikiu įtarta ir kita „Eurovaistinės“ darbuotoja – Šiaulių regiono vadovė.
STT agentų surinktais duomenimis, P. Simavičius buvo žadėjęs vaistinės tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus jie pacientams rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle. Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės. (P. Simavičiaus dukra Lina – Kaune veikiančio „Geros sveikatos šeimos gydytojo kabineto“ savininkė.)
Ikiteisminį tyrimą atliekančių STT Šiaulių valdybos ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento pareigūnų surinktais duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje galimai veikė vadovų sukurpta ir prigijusi korupcinė sistema, kurios tikslas – pasipelnyti iš stambių kyšių bei iš biudžeto lėšų.
Vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė – ne vienas šimtas tūkstančių eurų, galimai buvo siekiama, kad konkursus laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės. Mainais už laimėjimus iš įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai.
Taip pat tiriamos aplinkybės ir dėl ligoninės lėšomis įsigytų bei pasisavintų įvairių brangių daiktų.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
KARJERA: Ilgametis Šiaulių ligoninės vadovas Petras Simavičius, pareiškus įtarimus korupciniais nusikaltimais, grįžo prie to, nuo ko pradėjo savo profesinę karjerą 1972 metais – akušerio ginekologo darbo. Įtariamasis šį pavasarį įsidarbino Kuršėnų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje.