Liepsna paliko be namų

Liepsna paliko be namų

Balandžio 1-osios naktį ugnis suniokojo Šiauliuose, V. Čkalovo gatvėje esantį keturbutį. Gaisrų tyrėjai sako, kad gaisrą greičiausiai sukėlė viename bute neatsargiai su ugnimi elgęsi, galbūt rūkę, žmonės.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Žinią apie gaisrą Bendrasis pagalbos centras gavo pusantros valandos po vidurnakčio.

Atvykus keliems ugniagesių ekipažams, 3-ojo buto savadarbė veranda degė atvira ugnimi.

Ugniagesiams malšinant liepsną, bute rastas 49-erių vyras. Jis buvo be sąmonės. Nelaimėlis perduotas prie gaisravietės budėjusiems greitosios pagalbos medikams. Pirmine jų išvada, nukentėjusysis greičiausiai apsinuodijo dūmais.

Gaisrą name ugniagesiams pavyko įveikti tik praėjus kelioms valandoms – po pusės keturių ryto.

Gaisro metu nudegė dalis namo stogo, priestato lubų, nudegė priestato stogas, išdegė prieškambaris ir tualeto patalpa, sudegė mansarda ir prie jos pristatyta medinė malkinė.

Apžiūrėję ugnies suniokotą butą, gaisrų tyrėjai netruko atmesti įtarimą, kad gaisras galbūt kilo nuo elektros instaliacijos gedimo – elektros tiekimas šiam butui jau senokai nutrauktas.

Tuo metu, kai kilo gaisras, šeimininko namuose nebuvo, tik šeimininko giminaitis ir dar vienas vyras. Pastarasis ir nukentėjo.

Neatmetama, kad bute galėjo būti girtaujama. Kaimynai patvirtino, kad alkoholis čia nebuvo retenybė, ypač pašalpų mokėjimo dienomis.

Gaisrai V. Čkalovo gatvėje nėra retenybė. Praėjusią žiemą ugnis buvo nuniokojusi greta stovintį namą. Tiesa, nustatyta kita gaisro priežastis – dėl netvarkingo kamino.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VERANDA: Įtariama, kad statinį suniokojusį gaisrą sukėlė neatsargiai su ugnimi elgęsi, greičiausiai verandoje rūkę, vieno buto gyventojai.