Linkuvietis prisipažino nužudęs draugę

Linkuvietis prisipažino nužudęs draugę

Šeštadienį Šiaulių apylinkės teismas leido trims mėnesiams suimti nuo balandžio 11 dienos ieškotos linkuvietės 21-erių Samantos Rakauskaitės sugyventinį Šarūną Žemaitį. Prispaustas įrodymų, jis prisipažino įvykdęs žmogžudystę ir parodė, kur paslėptas kūnas.

Tyrimui vadovaujančios Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Jūratės Tamašauskienės teigimu, įtariamasis žmogžudyste sakė neprisimenantis, dėl ko viskas įvyko.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Suimtas trims mėnesiams

Šeštadienį, po devynių ryto, į Šiaulių apylinkės teismą, kur turėjo būti paskirta kardomoji priemonė, vedamas Š. Žemaitis gūžėsi po gobtuvu.

Smulkaus sudėjimo 22 metų Š. Žemaičio rankos buvo surakintos antrankiais.

Teismo koridoriuje įtariamasis taip pat stengėsi neparodyti veido. Tik išvedamas iš posėdžių salės buvo netikėtai užkluptas žurnalistų. Tačiau po akimirkos veidą vėl paslėpė po gobtuvu.

Po teismo posėdžio, kuriame jam skirtas suėmimas trims mėnesiams, Š. Žemaitis vis dėlto pratrūko: vedamas laiptais ir vis dar neparodydamas veido, jis atkišo vidurinįjį pirštą čia pat einantiems žurnalistams.

Iš teismo Š. Žemaitis išgabentas į nusikaltimo įvykdymo vietą, kur turėjo teisėsaugai parodyti, kaip nužudė gyvenimo draugę.

Meluota nuo pat pradžių

Ikiteisminis tyrimas, balandžio 11 dieną pradėtas dėl S. Rakauskaitės paieškos, po keturių dienų, balandžio 15-ąją, perkvalifikuotas į tyrimą dėl nužudymo.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai vieną po kitos tikrino įvairias tiek paties Š. Žemaičio, tiek žmonių, vietos gyventojų, pateikiamas versijas.

Š. Žemaitis, policijai pranešęs apie savo gyvenimo draugės S. Rakauskaitės dingimą iš namų, tuomet nurodė ir kuo konkrečiai ji buvo apsirengusi.

Jis pareigūnams apibūdindamas, kokiais drabužiais vilkėdama jo draugė išėjo, akivaizdžiai melavo – šie drabužiai surasti. Tačiau surasti jie visai ne ant žuvusiosios kūno, o kitoje vietoje.

Rastas ir S. Rakauskaitės mobilusis, kurį, kaip teigė Š. Žemaitis, išeidama moteris pasiėmė. Tyrėjai beveik neabejoja, kad, įvykdęs nusikaltimą ir paslėpęs kūną, Š. Žemaitis atsikratė ir telefono, nuvežęs jį į kitą rajono vietovę.

Iki balandžio 17-osios labai sunkiu nusikaltimu įtariamas Š. Žemaitis tylėjo. Tačiau tikrindami ir atmesdami jo bei visuomenės pateikiamas moters dingimo versijas, policijos pareigūnai atkakliai ėjo link vienintelės versijos – nužudymo, kurį galimai įvykdė Š. Žemaitis.

Penktadienio rytą vyrą nuspręsta sulaikyti. Pareiškus įtarimus, sulaikytasis prisipažino nužudęs savo gyvenimo draugę ir pustrečių metukų sūnaus mamą S. Rakauskaitę, ir parodė, kur paslėpė jos kūną.

Įtariamasis prasitarė moterį pasmaugęs.

Sulaikius Š. Žemaitį, apie be tėvų likusį vaiką informuota Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Berniuką pasiėmė artimieji.

Vakar bendru šeimos sutarimu pustrečių metų vaiko laikinoji globa skubos tvarka perduota velionės broliui.

Ant duobės užritino akmenį

Vakar Šiaulių apygardos prokuratūroje dėl šio nužudymo įvyko spaudos konferencija. Kalbėjo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė, Šiaulių apskrities policijos vadovai.

Teisėsaugininkų žiniomis, S. Rakauskaitė naktį buvo nužudyta savo namuose. Kūnas įkištas į maišą ir motoroleriu išgabentas į atokias vietoves Mūravoto kaimo laukus. Čia kūnas įmestas į vandens duobę, ant jos užritino akmenį.

Apklausiamas Š. Žemaitis sakė neatsimenantis konflikto priežasties, prisipažino buvęs truputį išgėręs.

Anot prokurorės J. Tamašauskienės, duomenų, kad Š. Žemaitis žmogžudystę planavo ar jai ruošėsi, nėra.

Kol kas neaišku, nei kokiomis aplinkybės buvo nužudyta linkuvietė – kol negautos ekspertų išvados, turima vienintelė versija – pateikta paties įtariamojo.

Tyrimą atliekantys ir jam vadovaujantys pareigūnai ketina Š. Žemaičiui skirti teismo medicinos ekspertizę dėl psichinės būklės įvertinimo.

Jei paaiškės, kad vyras yra veiksnus ir gali atsakyti už tai, ką padarė, jam grės kalėjimas iki penkiolikos metų.

Policijos duomenimis, Š. Žemaitis anksčiau neteistas.

Duomenų dėl jo smurtavimo artimoje aplinkoje taip pat nėra.

Linkuviškis kartą baustas tik administracine tvarka už nedidelį chuliganizmą.

Dėkoja visuomenei

Šiaulių apskrities policijos viršininko Rimanto Bobino teigimu, visą paieškos savaitę buvo tikrinamos net menkiausios versijos ir vykdomos visos įmanomos priemonės, kad tik kuo greičiau būtų rasta auka.

Versijos tikrintos atmetimo būdu. Atmetus visas turimas, liko tik viena – žmogžudystės.

Policija dėkoja visiems gyventojams, nelikusiems abejingais, skambinusiems ir rašiusiems komentarus apie vienur ar kitu pastebėtą panašią moterį.

„Nesvarbu, kad žinios nepasitvirtino. Svarbiausia, kad žmonės neliko abejingi stebėtojai ir bendradarbiavo su teisėsauga“, – sakė Šiaulių apskrities viršininko pavaduotojas Ramūnas Sarapas.

Tikrins ir sargo nužudymo versiją

Kai paaiškėjo, kas įtariamas pastarųjų dienų žmogžudystės įvykdymu, atsirado manančiųjų, kad Linkuvos gimnazijos sargą lygiai prieš dvejus metus galėjo nužudyti tas pats žmogus.

Vakar vykusioje spaudos konferencijoje policijos atstovai patikino, jokių duomenų, kad žmogžudystę, kurios vykdytojai ar vykdytojas iki šiol nerasti, galėjo prisidėti ir Š. Žemaitis, neturintys.

Vis dėlto žmonių iškeltą versiją, kaip ir visas kitas, pareigūnai sakė tikrinantys.

Gimnazijos 66-erių sargas nužudytas 2013-ųjų balandžio pradžioje. Nusikaltėliai įlindo į patalpas, susidorojo su sargu ir pagrobė įvairių daiktų.

Šis tyrimas kol kas aklavietėje.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ŽVILGSNIS: Vedamas į Šiaulių apylinkės teismą Šarūnas Žemaitis stengėsi slėpti veidą.

PARODYMAI: Šeštadienio priešpietė. Parodymų tikrinimas nusikaltimo vietoje. Įtariamuoju dėl nužudymo tapęs Šarūnas Žemaitis kriminalistams turėjo parodyti, kaip viskas buvo.

APSUPTIS: Paskutinis kartas, kai Šarūnui Žemaičiui leista pabūti namuose, tiesa, šįkart apsuptam kriminalistų.

VIETA: Parodymų tikrinimas aukos radimo vietoje.

NEAIŠKUMAS: Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorės Jūratės Tamašauskienės žodžiais, kol kas nėra aišku, ar įtariamuoju tapęs Šarūnas Žemaitis gailisi dėl to, ką padarė, jo emocinė būklė nesanti iki galo aiški.