Rastas dingusios linkuvietės kūnas, sulaikytas įtariamasis

Rastas dingusios linkuvietės kūnas, sulaikytas įtariamasis

Šiaulių teisėsaugininkams neprireikė nei savaitės, kad atskleisti praėjusį savaitgalį iš namų Pakruojo rajono Linkuvos miestelyje be žinios dingusios 21 metų moters Samantos Rakauskaitės likimą. Linkuvės paieškos baigėsi kraupia atomazga – paaiškėjo, kad ji tapo sunkaus nusikaltimo auka.

Sidas AKSOMAITIS

Tiriant nužudymo versiją penktadienio rytą sulaikytas dingusiosios 22 metų sugyventinis Šarūnas Žemaitis, nuo praėjusio savaitgalio vaidinęs mylimosios paliktą vyrą, kartu su vietos bendruomene prislėgtą baisios nežinios.

Jį sulaikius pasitvirtino kraupiausias šeimą ištikusios dramos scenarijus – tos pačios dienos popietę nelaimingosios kūnas aptiktas Pakruojo rajone, netoli Muravoto tvenkinio esančiame vandens telkinyje. Vietą, kur ieškoti kūno, pareigūnams parodė įtariamasis.

Į mįslingai dingusios linkuvės sugyventinį nelaimingosios artimųjų ir teisėsaugininkų žvilgsniai krypo jau nuo pirmųjų paieškos dienų. Jis pats policijai praėjusio šeštadienio vakare ir pranešė apie neva neaišku kur prapuolusią gyvenimo draugę.

Vyras tvirtino, kad tą rytą, jam prabudus, sugyventinės namie jau nebuvo. Linkuvis dėjosi nesuvokiantis, kur, nerakintuose namuose palikusi jį ir jųdviejų vos poros metų sūnelį, galėjo prapulti jo gyvenimo draugė. Namuose liko ir dingusiosios asmens dokumentai bei santaupos. Sugyventinis aiškino, kad draugė pradingo pasiėmusi tik mobilųjį telefoną ir cigaretes. Anot jo, jokio kivirčo šeimoje moters dingimo išvakarėse nebuvę. Priešingai – jiedu esą planavę, ką veiks artimiausiomis dienomis.

Gavę pranešimą apie dingusią merginą, Pakruojo rajono policijos pareigūnai nedelsdami pradėjo dingusiosios paiešką. Vietos teisėsaugininkams talkino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologas su šunimi ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, bet paieškos buvo bergždžios. Į pagalbą pasitelkus narus išžvalgytas netoli namų esantis tvenkinys, apieškotas šulinys, kiti apylinkėse esantys vandens telkiniai, tačiau tai įminti moters dingimo paslaptį nepadėjo.

Pareigūnai tyrė įvairiausias versijas – nuo nelaimingo atsitikimo, pabėgimo iš namų, pagrobimo, savižudybės iki nužudymo. Antradienį, siekiant sutelkti kuo didesnes pajėgas, tyrimą perėmė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Kol teisėsaugininkai ieškojo moters ir galimai prieš ją įvykdyto nusikaltimo įkalčių, dingusiosios sugyventinis į Linkuvą atvykusiems žurnalistams dėstė savas versijas. Svarstė, gal jo gyvenimo draugė, naršydama socialiniame tinkle, bus susiradusi kokį gerbėją ir išlėkusi pas jį. Tokia prielaida moterį gerai pažinojusiems linkuviams išsyk neatrodė įtikima. Vietos gyventojai kalbėjo, kad dviejų metų sūnelį be galo mylėjusi ir niekad su juo nesiskirdavusi moteris savo noru tikrai jo nebūtų palikusi. Artimųjų teigimu, sūnelis jai buvo visas gyvenimas.

Moters giminaičiai prasitarė, kad dūmų buvę santykiuose tarp jos ir vaikelio tėvo. Poros draugystė užsimezgė dar besimokant toje pačioje gimnazijos klasėje. Patikėjusi savo širdį buvusiam bendraklasiui mergina prieš porą metų padovanojo išrinktajam sūnų, tačiau šeiminis gyvenimas nesusiklostė. Kartą raminti jų namuose įsiplieskusį šeiminį barnį buvo iškviesta policija.

Anot artimųjų, linkuvė pastaruoju metu rengėsi palikti sugyventinį ir jau buvo susiradusi būstą gyventi atskirai. Darbą socialinių paslaugų centre neseniai gavusi jauna moteris tikėjo, kad sugebės pasirūpinti tiek savimi, tiek sūneliu. Artimųjų žiniomis, apie tai, kad rengiasi skirtis ir jau sumokėjo rankpinigius už dviejų kambarių butą, linkuvė spėjo pasakyti ir savo sugyventiniui. Netrukus po to ji prapuolė.

Samanta Rakauskaitė.