Teismo pirmininkę padėjėja kaltina kyšininkavimu

Teismo pirmininkę padėjėja kaltina kyšininkavimu

Šiaulių apylinkės teisme skandalas. Šio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo padėjėja Jurgita Daunienė tvirtina buvusi priversta teismo pirmininkei Gemai Janušienei duoti kyšius. Ji apie tai informavo Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), Prezidentūrą, Teisėjų tarybą.

Šiaulių apylinkės teismo vadovė G. Janušienė teigia esanti sukrėsta tokių kaltinimų. Ji kreipėsi į prokuratūrą.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Teigia davusi kyšius

Jurgita Daunienė teisėsaugos institucijoms skirtame pareiškime nurodo, kad Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė G. Janušienė reikalavo kyšių.

Už tai, kad 2011 metais iš Pasvalio rajono apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės padėjėjos pareigų būtų perkelta dirbti teisme Šiauliuose, pirmininkei G. Janušienei ji esą paklojo penkis tūkstančius litų.

Kyšį pirmininkei – 3000 litų – padėjėja teigia davusi ir 2012-aisiais, norėdama išeiti kasmetinių atostogų, kai dėl atostogų laiko nesutarė su Civilinių bylų teisėju, kurio padėjėja dirba.

Konkrečių sumų, anot J. Daunienės, teismo pirmininkė neįvardijusi, tik davė suprasti, kad reikia duoti. Kiek duoti, apsisprendusi pati.

Esą G. Janušienė prašiusi ją dar 5000 litų paskolinti. Tačiau ji pinigų nedavė, nes neturėjo – teisme jos mėnesinis atlyginimas buvo tuomet 2000 litų.

Kyšius J. Daunienė teigia perdavusi ne tiesiai G. Janušienei, o per trečią asmenį. To asmens vardą ir pavardę pareiškėja teisėsaugai tvirtina nurodžiusi.

J. Daunienė kreipėsi ne tik į STT, bet ir į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, taip pat Teisėjų tarybą ir paprašė inicijuoti Šiaulių apylinkės teismo pirmininkės atleidimą iš einamų pareigų.

STT J. Daunienę jau apklausė. Apklausta ir sunkiu nusikaltimu pavaldinės apkaltinta G. Janušienė.

J. Daunienė įsitikinusi, kad nuo baudžiamosios atsakomybės dėl kyšio davimo ji turi būti atleista, nes pati teisėsaugos institucijoms apie tai pranešė.

Šešiolika metų teisėjaujančią ir septynerius metus vadovaujamą darbą dirbančią G. Janušienę tokie teisėjo padėjėjos kaltinimai šokiravo.

Balandžio 13 dieną ji kreipėsi į Šiaulių apylinkės prokuratūrą dėl J. Daunienės galimai neteisėtų veiksmų.

Kol vyksta tyrimas, Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė susidariusios situacijos plačiau nekomentuoja. Jos žodžiais, „situacija sveiku protu nesuvokiama, sunku net komentuoti“.

Kaltinimai – pradėjus tarnybinį patikrinimą

Skandalingas pranešimas apie teismo pirmininkės G. Janušienės tariamą kyšininkavimą išplatintas po to, kai į Šiaulių apylinkės teismą kreipėsi J. Daunienės brolis.

Vyras nurodė, kad neteisėtai Nekilnojamojo turto registre iš teismui priklausančio kompiuterio buvo 42 kartus tikrinta informacija apie jam priklausantį nekilnojamąjį turtą.

Gavus tokios informacijos, Šiaulių apylinkės teisme buvo sudaryta komisija, kuri pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl teisėjo padėjėjos Jurgitos Daunienės galimai padaryto tarnybinio nusižengimo.

Įtarta, kad teismo darbuotoja, galimai pasinaudodama savo tarnybine padėtimi, neteisėtai rinko asmens duomenis.

Komisijai pradėjus darbą J. Daunienė kreipėsi į įvairias šalies institucijas su pareiškimais apie teismo pirmininkei duotus kyšius.

Elektroniniai laiškai apie G. Janušienės galimai nusikalstamą veiką buvo siunčiami ir tarnybinį patikrinimą atliekančios komisijos nariams.

J. Daunienė tvirtina, kad broliui priklausančio nekilnojamo turto duomenys buvo tikrinti vos vieną kartą, ir tai dariusi padedama teismo informatiko.

Kodėl tik dabar, praėjus keliems metams po tariamų kyšių davimo, prasitarė teisėsaugai?

J. Daunienė sako apie nusikaltimą prabilusi, nes teismo pirmininkė pasakiusi, kad jai už asmens duomenų rinkimą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Po tokių žodžių ji ir apsisprendusi kreiptis į teisėsaugą, kad ši ištirtų pačios G. Janušienės neva įvykdytus nusikaltimus, už kuriuos iš tiesų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PIRMININKĖ: Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Gema Janušienė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto.

PADĖJĖJA: Šiaulių apylinkės teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo padėjėja Jurgita Daunienė sako apie nusikaltimą prabilusi, kai teismo vadovė jai pagrasino baudžiamąja atsakomybe.