Joniškio Aida iš Sidnėjaus

„Sidabrės“ nuotr.
Aida Abromas (viduryje) visada atvykusiems svečiams iš Lietuvos – šįkart Nijolei Pėstininkienei ir jos sūnui Regimantui – parodo įspūdingąjį Sidnėjaus uosto tiltą, vadinamą Sidnėjaus Harbour, kurio metalinė arka yra aukščiausia pasaulyje – ji iškyla į 134 m aukštį
Jei kada nors iš kelionių po pasaulį parsivešite kalendorių iš tolimosios ir egzotiškosios Australijos, būtinai pasidomėkite, kurioje įmonėje jis spausdintas. Gali būti, kad tai mūsų kraštietės, buvusios istorijos ir politologijos mokytojos Skaistgirio ir „Saulės“ mokyklose Aidos Zastarskytės-Abromas su verslo partneriais valdomos Sidnėjaus poligrafijos įmonės AUSECAL produktas, į kurį įdėta lietuviško joniškietiško tapatumo trajektorijų.

Prieš 15 metų į Australiją Aidą išvedė meilės keliai. Aktyvi moteris svetimoje šalyje iškart „išėjo“ į visuomenę – jau tais pačiais metais tapo choro „Daina“ nare, kitais metais įsitraukė į lietuvių savaitraščio „Mūsų Pastogė“ leidybą, o kiek vėliau tapo Australijos Spaudos sąjungos nare ir jau 12 metų su pertraukomis renkama į Australijos lietuvių bendruomenės Sidnėjaus Apylinkės Valdybą. Ir šioje kadencijoje Aidai patikėtos iždininkės pareigos.


Atsakingai ir labai iniciatyviai buvusiai joniškietei visada smagu sulaukti svečių iš gimtosios Lietuvos. Nesvarbu, ar tai būtų užsienio reikalų, ar vidaus reikalų ministrai, ar Lietuvos ambasadorius Japonijoje, ar į tolimą šalį atvykę joniškiečiai, Aida mielai visus sutinka, priima, palydi, aprodo unikalias Sidnėjaus miesto vietas. „Tada pati jaučiuosi tarsi Lietuvoje ir Joniškyje pabuvojusi,“ – apie mielus, džiuginančius susitikimus su kraštiečiais tolimojoje Australijoje atsiliepia Aida Abromas.

Plačiau rugsėjo 12 d. "Sidabrės" numeryje