Aviacijos inžinierius tapo savo namų dekoratoriumi

„Sidabrės“ nuotr.
Kostas Balzaris, buvęs aviacijos inžinierius, turi pasekėjų – jo kūryba užsikrėtė ir dukra Rita, ir anūkė Anastasija, jau prigaminusi kalėdinių dovanėlių
Joniškietis Kostas Balzaris, taip jau gyvenimas susiklostė, kas du dešimtmečius priverstas kelti bures ir sukti savo gyvenimo laivo vairą kita linkme.
Aviacijos inžinierius pagal įgytą išsilavinimą du dešimtmečius dirbo Daugpilyje (Latvija). Su šeima grįžęs į Joniškį įkūrė ratų montavimo ir balansavimo įmonę. Po poros darbo dešimtmečių įmonę uždarė ir dabar užsiima tuo, kuo pats nori, kas širdžiai  miela.
Nagingas vyras, kurio rankoms paklūsta ir mūras, ir medis, ir varinė dūda, prieš porą metų susidomėjo skaidrios epoksidinės dervos inkliuzais. Dabar jais išpuoštas paties vyro rankomis, padedant sūnui ir anūkui, pastatytų namų interjeras. Galo kūrybai nematyti, juolab, kad Kostui į talką stoja ir dukra Rita, ir anūkė Anastasija.

Apie priedermes
Šiame gyvenime kiekvieno žmogaus užduotis – užauginti vaikus, pastatyti namą, pasodinti medį. K. Balzaris visas tas žmogui skirtas priedermes įvykdė su kaupu. Užauginti du sūnūs ir dukra, pasodintas ne vienas medis ir galiausiai – savo rankomis, padedant sūnui Andriui ir anūkui Nikitai, per 48 dienas pastatytas ir per šešerius metus įrengtas karkasinis namas, kurio išorės kampai, langai įrėminti Kosto rankomis pagamintais puošybos elementais iš medžio, o dukros Ritos rankomis upės akmenėliais nusagstytas visas namo pamatas.

 

Plačiau gruodžio 12 d. "Sidabrės" numeryje