Beržėnų senjorų namų gyventojai – 107-eri

„Sidabrės“ nuotr.

Vasario 11 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Vasario septintoji. Beržėnų senjorų namuose neįprastas šurmulys. Vieni pučia balionus, kiti salėje dėlioja kėdes, treti ruošia vaišes. Savo kambarėlyje pakilusi iš patalo senjorė Leonora Kontrimienė pirmiausia rankose spaudžia rožinį. Pažvelgusi pro langą į tolį garsiai padėkoja Dievuliui už dovanotą dar vieną naktį ir paskubomis susizgrimba – šįryt išaušo 107-asis gimtadienis. "Nejaugi?" – žvilgsnį kreipia į direktorę Stasę Katkevičienę.

--- Šią savaitę dvi dienas Joniškyje kieme prie kaimiško dūmo gaminių krautuvėlės ūkininkas iš Kelmės, protestuojantis dėl ypač sumažintų supirkimo kainų, nemokamai dalino pieną. Antradienį gal šimto žmonių nuolat pasipildanti eilė išsirikiavo nuo automobilio beveik iki Krepšinio muziejaus. Ketvirtadienį gyventojų srautas taip pat neslūgo. „Supirkėjai, lyginant su pernai metais, drastiškai sumažino pieno supirkimo kainą, dabar gaunu vos 25 centus už litrą. Tiesiog atvežė popierių, kad sumažina ir viskas, niekas nesidera. O išgyvenimui reiktų bent 45–50 centų. Tikimės pokyčių, kitaip Lietuva liks visai be pienininkystės“, – teigė ūkininkas.

--- „Darbe sunkiausia, kai žmogus nenori keistis“. Taip sako Lietuvos probacijos tarnybos (LPT) Šiaulių regiono skyriaus Joniškyje dirbantys specialistai, kurių kasdienis darbas bendrauti su nusikaltusiais asmenimis, padėti jiems sugrįžti į normalų gyvenimo kelią, resocializuotis visuomenėje. Vasario 11-ąją minima Bausmų vykdymo sistemos pareigūnų profesinė šventė, tad ta proga iš anksto vasario 7-ąją Joniškyje buvo pristatyta visuomenei Probacijos tarnybos veikla. Pasak LPT Šiaulių regiono skyriaus viršininkės Renatos Mikaliūnės, Joniškyje maloniai stebina glaudus tarnybos pareigūnų bendradarbiavimas su kitomis institucijomis, socialiniais partneriais, todėl rezultatai geri.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.