Dėl Dainų šventės iš Norvegijos prisijungė prie Žagarės choro

Asmeninio albumo nuotr.

Birželio 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jei tik yra didelis noras, jokios kliūtys nesustabdys. Regis, ši taisyklė puikiai galioja jau 17 metų Norvegijoje gyvenančiai joniškietei 49-erių metų Gitanai Jankauskienei, kuri, nuo vaikystės jautusi meilę dainai, muzikai, krašto folklorui, kadaise priklausiusi Joniškio kultūros centro folkloro kolektyvui „Kupars“, puoselėjo troškimą būtinai patekti į šiemet vyksiančią šimtmečio Lietuvos dainų šventę – arba kaip dalyvė, arba bent kaip žiūrovė. Po paieškų internete kraštietė rado informacijos, kad renginyje dalyvaus Žagarės kultūros centro moterų choras ir nusprendė prie jo prisijungti. Porą mėnesių repetavusi individualiai namuose moteris kovo pabaigoje buvo atvykusi į savo pirmąją bendrą repeticiją Lietuvoje, o dabar vėl prisijungs prieš Dainų šventę.

--- Artėja Seimo rinkimai, kurie vyks spalio 13 dieną, ir dvi didžiosios parlamentinės partijos – Lietuvos socialdemokratų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – jau patvirtino savo kandidatus į Seimą vienmandatėse rinkimų apygardose. Socialdemokratų sąraše nebėra joniškiečio ilgamečio politiko Liudo Jonaičio, kuris nuo 2019 metų buvo renkamas Žiemgalos vakarinėje apygardoje. Pretendentės jį keisti jau rikiuojasi.

--- Vienas žymiausių Lietuvos kino režisierių Algimantas Puipa, kurio kelios vaikystės vasaros prabėgo pas senelius Kriukų apylinkėse, Joniškio miesto šventės proga į šį kraštą sugrįžo su savo ir šviesaus atminimo brolio Audriaus Puipos darbų paroda. Ji atidaryta trečiadienį Joniškio Baltojoje sinagogoje. Režisierius kalbėdamas pats stebėjosi, kad graudinasi – tokios mielos, jaukios ir jautrios buvo to vakaro akimirkos.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.