Dėl suniokoto kelio ūkininkas pasiryžęs eiti į teismą

„Sidabrės“ nuotr.

Lapkričio 28 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Žagariečio Virginijaus Ramanausko kantrybė trūko – ūkininkas pasiryžęs teisme bylinėtis dėl miško pjovimo darbus atliekiančios įmonės suniokoto servitutinio kelio, jeigu nebus atstatyta ne tik kelio danga, bet ir pagrindas. Minėtas bevardis kelias primena tikrą bekelės kliūčių ruožą per pelkę, sunkiasvorių miškovežių paliktos provėžos molynėje ir purve, per kurį dar prasimuša kadaise paties ūkininko dangai užvežtas žvyras, siekia net virš 60 centimetrų, regis, sulaužyta ir pralaida į tvenkinį. V. Ramanauskas nebegali privažiuoti prie jam priklausančios sodybos, kurioje turėjo vykti statybos–remonto darbai, jis skaičiavo per pirmas dvi savaites nuo kertamos medienos vežimo patyręs 12 tūkstančių eurų nuostolį ir tai ne pabaiga.

--- Praėjusį penktadienį sostinės Karininkų ramovėje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuojamame renginyje pagerbtas ir įvertintas laisvės gynėjų indėlis ginant ir stiprinant Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvos valstybę ir jos institucijas. Renginio metu per 220 asmenų buvo įteikti istorinės atminties simboliai – Laisvės gynėjo teisinio statuso pažymėjimai ir Laisvės gynėjo ženklai. Renginyje, kurį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Laisvės gynėjo ženklas bei pažymėjimas įteiktas ir 1990-1991 m. buvusiam Joniškio pasienio užkardos Joniškio patrulinės tarnybos pasienio kontrolės baro budinčiam vairuotojui Vaclovui Ringiui.

--- „Mane supa gyvenimo vėjai…“ Ši poetiška eilutė įrašyta po nuotrauka Gataučiuose gyvenančios literatės, buvusios kultūros darbuotojos ir žurnalistės Janinos Dapkienės 70-mečio jubiliejui prieš dešimtmetį dukros sumanymu išleistame albume, kuriame mamą vis nejučia, lyg tarp kitko pakalbinant susidėliojo jos viso gyvenimo trupinėliai: poezijos posmai, jautrūs artimiesiems skirti įrašai ir fotografijos – nuo mažų dienų iki sukakties, su greta buvusiais ir esančiais šeimos nariais, artimaisiais. Praėjo dešimtmetis ir šiemet jau pati Janina, užmačiusi kvietimą kuriantiems paversti savo svajonę tikrove, surinko ir išsiuntė leidyklai eilėraščių šūsnį, kuri sugulė į pirmąjį tokį išsamų jos poetinio kelio rinkinį.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.