
Naujausios
Liepos 1 d. „Sidabrės“ numeryje:
--- UAB „Delikatesas 1937“ – viena seniausių aukštos kokybės mėsos perdirbimo įmonių Šiaurės Lietuvoje – žengia reikšmingą plėtros žingsnį. Praėjusį penktadienį oficialiai atidarytas naujas pusgaminių gamybos cechas, kurio produktų įvairovė praturtins tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkas. Planuojama gaminti iki 50 pavadinimų atvėsintų ir šaldytų pusgaminių, skirtų ir galutiniams vartotojams, ir „HoReCa“ (apgyvendinimo ir maitinimo) sektoriui.
--- Ar galite įsivaizduoti, kaip aklasis arba silpnaregis, kuris žmogų atpažįsta ne pagal veido bruožus ar siluetą, bet iš balso, jaučiasi išplaukęs į atvirą jūrą burlaiviu? Turbūt nelabai. O štai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Joniškio rajono filialo narys Tomas Vaišvila iš Maldenių kaimo tokį nuotykį patyrė visai neseniai, vienstiebiu burlaiviu „RaBalder“ su dar trimis bendro likimo bičiuliais iš Kauno bei Vilniaus ir kapitonu, gyvenančiu Kaune, bet turinčiu giminės ryšių su Joniškiu Kornelijumi Tauteriu, dvi dienas plaukiojęs po Baltijos jūrą. Tomui tai buvo lyg sugrįžimas į senus prisiminimus, mat lygiai prieš 50 metų tuometinėje santvarkoje pašauktas į armiją jis 2,5 metų praleido kariniame jūrlaivyje netoli Murmansko.
--- Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos kolektyvas atsisveikino su ilgamete matematikos mokytoja Janina Daupariene, kuri šioje mokykloje dirbo net 44-erius metus. Kaip teigia patys kolegos, ji yra iš tų pedagogų, kurie tampa mokyklos veidu, siela, kurių vardas tapatinamas su kokybe, reiklumu, atsakomybe. O pati mokytoja išeidama matematiškai palinki kuo didesnio skaitiklio žmogiškoje trupmenoje, nes jis parodo, kuo iš tiesų esi.
--- „Sveiki, sulaukę „Jono palikimo“. Ši žaisminga ir taikli frazė nuskambėjo iš literatūrologės Ilonos Osipovos, vedusios pokalbį su pirmosios knygos apie Joniškį autore, istorinių romanų rašytoja Gina Viliūne, lūpų. „Jono palikimas“ – toks kūrinio pavadinimas, keliantis intrigą, susidomėjimą ir nuo pirmųjų eilučių įtraukiantis į vis greitėjantį tarsi traukinyje pasakojimą, apimantį šimtmetį, kada kūrėsi Joniškio miestas. Kaip minėjo archeologas dr. Ernestas Vasiliauskas, knygos autorei suteikęs daug naudingų istorinių faktų apie Joniškį ir apylinkes, romanas jungia tris laikotarpius – pagonybę, sinkretizmą ir krikščionybės įsigalėjimą. Tad imkite, broliai, seserys, ir skaitykite, knyga išleista 2300 egzempliorių tiražu.
Plačiau bei kitos rajono naujienos – antradienio laikraštyje.