Giminės paieškos atvedė net iš Brazilijos

Haroldo Lacio nuotr.

Liepos 9 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šią savaitę savo latviškos giminės šaknų Joniškio rajone ieškojo Laima Lavans iš Brazilijos. Būdama penkerių metų ji su tėvais emigravo už Atlanto. Šeima 1944 metais traukėsi į Vakarus, tai vadinamoji „dipukų“ – karo pabėgėlių arba perkeltųjų asmenų, išvežtų iš savo gyvenamosios teritorijos, karta. Viešėdama Laima tik kelias dienas pabuvo Lietuvoje ir Latvijoje, atgal išskrido liepos 7-ąją, bet Daunorava, kur XVII–XIX amžiais vokiečių baronų turėto dvaro valdoje susiformavo latvių diaspora, ją itin nudžiugino, – moteris sutiko savo tikrą antros kartos pusseserę, kuriai šis pasimatymas taip pat buvo netikėtas, kaip perkūnas iš giedro dangaus.

--- Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT) kiekvienais metais skelbia perspektyviausias Europos Sąjungos inovacijas – apdovanojami perspektyviausi verslininkai ir novatoriai, dalyvaujantys EIT ekosistemoje visoje Europoje: nuo studento iki verslininko, nuo laboratorijos iki komercijos ir nuo idėjos iki sprendimų. Tarp pačių perspektyviausių verslininkų ir novatorių Europoje – mūsų kraštietė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė. Ji pateko į Europos inovacijų ir technologijų instituto paskelbto 27 nominantų sąrašą ir varžysis Moterų lyderystės kategorijoje. Dar vienas Kristinos šuolis karjeroje – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ją paskyrė BIAC Maisto ir žemės ūkio komiteto vicepirmininke. Tai pirmasis kartas, kada Lietuvos atstovas yra paskiriamas būti vienu iš šios organizacijos komitetų vicepirmininku.

--- Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. LR Prezidentas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanojo mūsų kraštietę, Joniškio "Aušros" gimnazijos auklėtinę Ritą Urnėžiūtę – Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro leidžiamo žurnalo "Gimtoji kalba" vyriausiąją redaktorę, lietuvių kalbos tyrinėtoją ir puoselėtoją.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.