Martyno Cibulio asmeninio archyvo nuotr.

Balandžio 26 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- „Untold Tales“ yra nepriklausoma ir pasaulyje žinoma leidybos kompanija, daugiausia dėmesio skirianti žaidimams, turintiems įdomią istoriją. Ji padeda kūrėjų komandoms pristatyti savo skaitmeninius šedevrus platesnei auditorijai įvairiose platformose. Bet šios kompanijos dėmesio sulaukia tik tie kūrėjai, kurių sukurti žaidimai turi nepaprastai džiaugsmingą istoriją. Pasiseka vienetams. Tarp tų laimingųjų – programuotojas iš Joniškio Martynas Cibulis. Praėjusią savaitę išleistas joniškiečio Martyno Cibulio stacionariems kompiuteriams ir žaidimų konsolėms sukurtas žaidimas „Ready, Steady Ship!“, kurio leidyba pasirūpino pasaulyje žinoma bendrovė „Untold Tales“. Joniškiečio kurtas žaidimas pasirodė visose didžiausiose užsienio žaidimų platformose, nuo pirmos dienos pristatomas „Steam“, „PlayStation Store“, „Microsoft Store“ ir „Nintendo eShop“ parduotuvėse. Apie tokią sėkmę svajoja daugelis žaidimų kūrėjų.

--- Iš Joniškio kilusi Eglė Bogvilaitė-Aronen Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje vardu buvo apdovanota lietuvių kalbos ambasadoriaus ženklu, kurį įsteigė Užsienio reikalų ministerija. Kartu su dar viena lietuviškumo puoselėtoja pedagoge Regina Siira ji apdovanojimą atsiėmė Lietuvos Respublikos ambasadoje Helsinkyje. Suomijoje gyvenanti E. Bogvilaitė-Aronen jau trejus metus savanoriauja, lietuvių kalbos ir lietuviškumo sklaida užsiimdama su jaunąja karta klube, kurį lanko kūdikiai ir vaikai nuo gimimo iki šešerių metų kartu su tėveliais.

--- Nuo balandžio 22 d. vakaro (pirmadienio) iki balandžio 30 d. nakties (antradienio) yra Paschos šventinės dienos, dažnai vadinamos Žydų Velykomis. Tačiau iš tikrųjų šios dvi šventės susijusios labai sąlygiškai. Šią judėjams labai svarbią savaitę Joniškyje su dviem svarbiomis misijomis lankėsi Lietuvos Tautinių bendrijų pirmininkas, Jakovo Bunkos Labdaros ir paramos fondo direktorius, Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos, kurios viena iš steigėjų yra ir mūsų rajono Savivaldybė, vadovas Daumantas Levas Todaras. Antradienį Joniškio istorijos ir kultūros muziejus visuomenę pakvietė į Joniškio žemės ūkio mokyklos Technologijų centrą, kur svečias pamokė, kaip pasigaminti foršmaką, tradicinį žydų valgį, labai derantį Paschos proga. O tos pačios dienos vakare Raudonojoje sinagogoje pristatyta per Lietuvą ir pasaulį keliaujanti paroda „Mozės klajonės“, kuri paskatina atsigręžta į savo sielą, savo esybę, perrevizuoti vertybes ir susimąstyti. Parodos atidaryme dalyvavę žiūrovai buvo pavaišinti foršmaku su tradicine žydų tautos nerauginta duona, atvežta tiesiai iš Izraelio.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.