Joniškietė jaunavedžių poras šokdindavo Londono parkuose

Tautvydo Vedecko nuotrauka
Inos ir Prano Mačiulių šeima pasirinko gyvenimą Lietuvoje, nes nei vieno užsienio didmiesčio šurmulys niekada neprilygs idiliškam gyvenimui gimtinėje
Joniškietė Ina Mačiulienė (32 m.) emigracijoje praleido 6-erius metus. Jos sutuoktinis Pranas (35 m.) – 15 metų ir kol kas iki šiol vyras darbuojasi užsienyje, tačiau jau po truputį kraunasi lagaminus būsimai kelionei į Lietuvą. Londone lietuvių mokykloje dirbusi moteris šiandien kasdien iš Gataučių kaimo važinėja į Voveriškių pagrindinę mokyklą (Šiaulių r.), kur jos laukia priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai, o keletą dienų per savaitę, prieš šalyje paskelbiant karantiną, ji praverdavo Joniškyje esančios šokių studijos "Salida" duris. Ten rinkdavosi I. Mačiulienės mokinės, kurios pasinerdavo į linijinių šokių ritmus. Pasak moters, Europos didmiesčiai yra didelė ir neįkainojama patirtis, tačiau miestų šurmulys niekada neprilygs ramiam gyvenimui savame krašte.

Pasikeitus gyvenimo aplinkybėms jauna moteris, rankose laikydama Žemaitijos kolegijos diplomą, su mažamete dukrele iš gimtojo Joniškio išvyko ieškoti laimės užsienin kaip ir daugelis tautiečių. Ten su lietuviu sėkmingai sukūrė šeimą. "Londonas yra didmiestis ir jame laikas tiesiog tirpte ištirpsta. Gyvendami nedideliame Lietuvos mieste, mes nevertiname to, kad bet kada galime aplankyti tėvus, senelius, draugus. Londone gyvenančios šeimos užtrunka po keletą valandų, kol iš vieno rajono nuvažiuoja į kitą, kuriame, kaip pavyzdžiui, gyvena giminaičiai ar draugai. Kelionė atgal į namus – vėl porą valandų. Per 6-erius metus galėčiau ant rankos pirštų suskaičiuoti savo šeimos vizitus pas draugus, gyvenančius tame pačiame Londono mieste.

 

Plačiau kovo 24 d. „Sidabrės“ numeryje.