Joniškio ligoninė: atvirai apie padėtį ir perspektyvas

Spalio 23 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Nuo spalio 5-osios Joniškio ligoninė turi naują vadovą – laimėjęs konkursą, direktoriaus pareigas užėmė Martynas Gedminas, kuris nuo šių metų birželio buvo laikinuoju ligoninės direktoriumi, iš darbo išėjus ilgamečiam jos vadovui Edmundui Baltakiui. Jei perspektyvus buvęs Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas, skubiosios medicinos gydytojas Martynas Gedminas pirmiausia atvažiavo į Joniškį ir ėmėsi vadovaujamų pareigų Joniškio ligoninėje, tai jau aiški žinia, kad rajonų ligoninės tikrai turi ateitį. Bent jau tuo M. Gedminas tiki ir daro viską, kad tai būtų tiesa. Šeštadienio numeryje publikuojame žurnalistės Linos Rudnickienės pokalbį su naujuoju gydymo įstaigos vadovu.

--- Prieš 11 metų pradėtas ir prieš šešerius metus užbaigtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuotas projektas – kompleksiškai sutvarkyta miesto centrinė dalis prie kavinės „Fortūna“. Miesto aikštė po rekonstrukcijos prieš miesto gyventojų ir svečių akis atsivėrė visa savo erdve, viliodama prisėsti ant gausiai išrikiuotų suolelių, atsigaivinti pirmuoju mieste įrengtu 20 srovių fontanu, pasigėrėti gėlinėse susodintomis gėlėmis. Seni augę medžiai ir krūmai pašalinti, paliktas tik vienas išvaizdus ąžuolas, aikštė išklota trinkelėmis. Jau antrą rudenį miesto gyventojai pastebi, kad gražuolio ąžuolo šakos džiūsta, ir kasmet jų – belapių, be gyvybės ženklų – vis daugiau ir daugiau.

--- Ieva Krivickienė, buvusi Gasčiūnų pagrindinės mokyklos sekretorė-buhalterė, pernai sužinojusi, kad jos direktorė Asta Žilinskienė palieka mokyklą, pati prarado bet kokią motyvaciją toliau likti savo darbo vietoje. Sulig paskutine vadovės darbo diena savo užimamų pareigų mokykloje atsisakė ir Ieva. Nuo to laiko praėjo beveik metai. Pilnatvę moteris rado mėgstamiausioje veikloje – kūryboje. Individualią veiklą užregistravusi Ieva, apgaubta Vanagų kaime esančios šeimos sodyboje tvyrančios ramybės, susikoncentravusi tik į malonius užsiėmimus – moters rankos kuria namams praktiškus reikmenis, kurie tarnauja kaip išraiškingos interjero detalės ar net meno kūriniai. Padėkliukai kavos puodeliui, žvakidei, vazai, tarsi krištoliniai, inkrustuoti modernaus meno detalėmis dubenys sausainiams, vaisiams, saldainiams…

--- Keturkojų iš medžių kėlimas – tikrai ne ugniagesių gelbėtojų pareiga. Niekas neapdraustas, kad būtent tuo metu, kai ugniagesių gelbėtojų ekipažai skuba iš medžių kelti katinėlių, kitame rajono gale užsiliepsnoja gyvenamasis namas. Tad gyvūnų gelbėjimas iš medžių vyksta išskirtiniais atvejais, kai jų gyvybei gresia pavojus. Todėl tokios gelbėjimo operacijos ne tik rajone, visoje šalyje – itin retos. Taip praėjusios savaitės ketvirtadienį nutiko ir Gataučių kaimo gyventojų Sandros ir Donato Baranauskų šešiamečio sūnaus augintinei, vos metų Pūkei. Šeima kniaukiančią savo katytę aptiko kaimo parko prie tvenkinio augančiame berže.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.