Kraštietis riedutininkas Lietuvai atstovauja tarptautinėse varžybose

nuotr. iš asmeninio albumo

Rugpjūčio 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Vilniuje gyvenantis iš Joniškio kilęs 30 metų Egidijus Gricius nuo vaikystės žavėjosi ekstremaliu sportu. Išbandė ir BMX dviračius, ir riedlentes, bet labiausiai „prilipo“ riedučiai. Pirmą kartą ant jų stojęs sulaukęs vos 8-erių metų, dabar vaikinas jau trečius metus su komanda atstovauja Lietuvai tarptautinėse varžybose. Kol kas riedučiai nukonkuravo ir jo tiesioginę profesiją – fotografiją, bet prie jos žada sugrįžti. Egidijus Gricius jau trejus metus keturių sportininkų komandoje varžosi su riedutininkais tarptautinėse varžybose. Nors kol kas išskirtinių laimėjimų dar nepasiekta, tačiau jie yra bene vieninteliai šios sporto šakos atstovai mėgėjai, besirungiantys už Lietuvos garbę. Neblogų startų jau būta.

--- Tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Laukiniai stebuklai“ baigiamasis renginys, kurį organizavo Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupė (VVG), Žagarėje vyko net penkias valandas, per kurias buvo išklausyti šeši lektoriai, pasidalinę savo žiniomis apie nepaprastas gamtos dovanas: žolelių pagalbą sveikatinimui, jų panaudojimą kremui, pirties malonumus ir filosofiją, renkantis tinkamus augalus vantoms ir laiką, apie saldžių gardumynų gamybą iš sodo produktų. Taip pat prieš dalyvių akis buvo ruošiami net keli patiekalai, o iš lauko augalų pinama įspūdinga puokštė – žemės meno kūrinys.

--- Šiaulių „Laiptų galerija“ jau devynioliktus metus organizuoja tarptautinį projektą „Šiaulių Monmartro Respublika“, kuris jau seniai peržengė miesto ribas ir pasklido po apskritį ir pirmadienio vakarą trumpam stabtelėjo Žagarės kultūros centre, pamalonindamas vietos žiūrovus tapybos paroda ir romansų koncertu. Pats festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika 2021“ oficialiai atidarytas tik antradienį, rugpjūčio 3-iąją, tačiau jau išvakarėse, rugpjūčio 2-ąją, jo dvasią galėjo pajusti žagariečiai.

 

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.