Likimui leido sudėlioti ateities kortas

Spalio 16 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šiandien kaip chameleono spalvos labai keičiasi žmonių požiūris į gyvenamąją vietą. Ne taip seniai buvo laikai, kai iš mažų rajonų į didmiestį mokytis atvykę jauni žmonės ten ir pasilikdavo. Pastarųjų metų tendencija jau yra kitokia: vis daugiau jaunimo sugrįžta į rajonus – parbėga nuo nuolatinio skubėjimo, ilgų atstumų į darbą ir atgal, nesveikos aplinkos ir net didelių kainų. Aišku, namo juos parveda ir šeimos narių ilgesys, tvyranti jauki ramybė, saugi aplinka. Šį rudenį į gimtinę iš Klaipėdos, kur dirbo privačiame medicinos centre, grįžo du jaunuoliai – 22-ejų jaunieji kineziterapeutai Karolis Pociūnas ir Irmantas Kryžius. Abu jie buvę "Aušros" gimnazijos bendraklasiai, Klaipėdos valstybinės kolegijos bendrakursiai, studijavę kineziterapiją. Vaikinai netgi grįžę į Joniškį dirbs vienas šalia kito – Karolis kineziterapeutu jau dirba VšĮ Joniškio ligoninės Ambulatorinės medicinos centre, o Irmantui tokios pat pareigos nuo penktadienio pasiūlytos VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centre.

--- Stupurų kaime gyvenanti Lina Vyšniauskaitė yra pirmoji rajone ūkininkė, kurios spaudžiami linų sėmenų ir kanapių sėklų aliejai savo energetine verte ir maistine sudėtimi yra tarp sveikiausių rinkoje siūlomų šios srities produktų. Ūkininkės aliejai atitinka sveikatos apsaugos ministro įsakymu keliamus reikalavimus – užtikrina sveiką mitybą, sveikatai palankų maistą ir mažina su maistu susijusį sergamumą, tad Stupurų ūkininkės produkcijai suteikta teisė būti ženklinamai Europos Sąjungoje registruotu prekių ženklu "Rakto skylutė". "Rakto skylute" paženklinti produktai – žinia visuomenei, kad toks produktas yra palankesnis sveikatai.

--- Šių dienų gyvenimo ritmas – įtemptas. Stresui sumažinti vieni renkasi sportą, kiti – meno užsiėmimus, dar kiti mokosi užsienio kalbų. Muzikos pamokos – toks pat puikus būdas praleisti laiką, rasti nusiraminimą, įgyti grojimo įgūdžių. Mokytis naujų dalykų niekada nevėlu. Nesvarbu, jums penkiolika, keturiasdešimt penkeri ar septyniasdešimt. Juolab, kad tam yra galimybių. „Sidabrėje“ jau esame rašę apie tai, kad A. Raudonikio meno mokykloje suaugusieji, anksčiau niekada gyvenime nepiešę, nes manę tokio gebėjimo neturintys, ima tapyti gražiausias drobes ir dargi tampa tautodailininkais. Tačiau A. Raudonikio meno mokykloje suaugusius mokytis kviečia ir Muzikos skyrius. Ši Algimanto Raudonikio meno mokyklos naujovė nuo 2009-2010 mokslo metų susilaukė didelio susidomėjimo. Muzikuoti norintys išmokti joniškiečiai renkasi pagrindinius instrumentus – fortepijoną, gitarą ir akordeoną.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.