Mažąją Lietuvą iškeitė į gimtinę

„Sidabrės“ nuotr.

Lapkričio 20 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šią savaitę A. Raudonikio meno mokyklos atviram jaunimo centrui pradėjo vadovauti 41-erių Vaida Gendvilaitė–Petrošienė, prieš septynerius metus grįžusi į gimtąjį Joniškį. Socialinė pedagogė, turinti ir anglų kalbos mokytojo kvalifikaciją, vienuolika metų gyveno ir dirbo gražiausiame pamario krašte – Šilutėje. Tik išvykusi Vaida įvertino gimtojo miesto pranašumus. Kad ir koks gražus Šilutės miestas su savo vokiško stiliaus architektūra ir gamta, tačiau geografine prasme vis tiek užkampis – iš vienos pusės užspaustas marių, iš kitos – Nemuno, iki Vilniaus ar Kauno – labai ilgas kelias. Gi Joniškis, pasak Vaidos, yra puikiausioje strateginėje vietoje, ne mažiau sutvarkytas ir pritaikytas žmonių poreikiams ir laisvalaikiui. Reikėjo išvykti, kad tai įvertintų ir grįžtų.

--- Valstybinių miškų urėdijos Joniškio regioninio padalinio medelyne netrukus prasidės tikras bumas – pagaliau užaugo ir bus realizuojamos plantacijose augintos ir formuotos kalėdinės eglutės, kurios medelyne pradėtos auginti 2013–2015 metais. Iš 50 tūkstančių tuomet pasodintų daigelių, šiemet, rajono miškininkų teigimu, Kalėdų šventėms realizuoti jau tinkamos apie 15 tūkst. žaliaskarių. Prireikė 7-8 metų, dar kantrybės, daug rankų darbo ir laiko, kad kartą metuose mišku pakviptų mūsų namai.

--- Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro, įsikūrusio Žagarėje, Globos centro darbuotojų pagrindinė misija – ieškoti globėjų visiems be tėvų globos likusiems vaikams. Nors globėjų rajone šiuo metu yra 38 šeimos, tačiau jų vis dar trūksta. „Jei Bendruomeniniuose vaikų globos namuose mes dar turime 13 vaikų, reiškia, globėjų vis tiek yra per mažai“, – taikliai pastebi viena iš Globos centro darbuotojų Dovilė Navickienė. Ryžtis padėti vaikui, kurį kažkada jau nuskriaudė tėvai, artimieji, nėra paprasta, nes kiekviena tokia širdelė savyje turi daug nuoskaudų, blogų patirčių, pilna nepasitikėjimo, kurį kartais dangsto atšiaurumu, užsisklendimu, maištavimu prieš suaugusiuosius. Globos centro darbuotojos drąsina: globėjai neliks vieni, jiems vedami mokymai, vyksta bendri ir individualūs susitikimai, konsultacijos, organizuojami renginiai, užsiėmimai. Padėti vaikams galima ir netapus globėju, mielai laukiami savanoriai, skiriantys laiko bendravimui, pamokų ruošai ar kitoms bendroms veikloms.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.