Ministrė ir dėkojo, ir iškeltas problemas išsivežė

Rugsėjo 25 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Penktadienį Joniškyje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė su komanda – viceministre Vilma Augiene ir Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadove Daina Urbonaitiene. Ministrė susitiko su rajono socialiniais darbuotojais ir jų padėjėjais, socialinių įstaigų darbuotojais, aptarė jiems rūpimus klausimus, kai kurias problemas ir net pasiūlymus išsivežė į Vilnių, taip pat lankėsi Užimtumo tarnybos Joniškio klientų aptarnavimo skyriuje, “Saulės” pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centre.

--- Antradienį autentika ir šiluma dvelkiančio Jakiškių dvaro menių duris šeimininkė Meilė Zaleckienė atvėrė joniškiečiams ir svečiams iš Biržų, Kelmės, Šiaulių miesto ir rajono – čia, viename iš kultūros paveldo objektų, VšĮ Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras pristatė kartu su VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda vykdyto ir Kultūros paveldo departamento finansuoto projekto "Įtraukiantis paveldas: istorinis miesto pasas" vaisius – Joniškio ir Raseinių miestų istorinius pasus, skirtus penktokams.

--- Linkaičių kaime gyvenantis Gediminas Žebrauskas nuo pat mažumės matė stipriai vėjo nugairintą, saulės užkaitintą, nuo darbo suplukusį, tačiau švytintį tėvo veidą, jo geraširdę šypseną ir spinduliuojančias akis. Dar smagiau, kai tėvas jį keldavo į traktoriaus ar kombaino kabiną ir abu smagiai dardėdavo galulaukėmis iš vieno siūruojančio lauko į kitą, iš lauko – į daržinę, iš daržinės – į dirbtuves... Arba tėvas į savo sudiržusį delną paimdavo vaiko ranką ir vesdavosi laukais, rodydamas javo varpą, trindamas ją tarp delnų ir duodamas uostyti, o po to ir paragauti vieną vienintelį grūdelį… Labai anksti Gediminas pažino laukuose subrendusios duonos skonį.

Pažintis su ūkininku Gediminu Žebrausku, Lietuvai pagražinti draugijos Joniškio skyriaus 25 metų sukakties šventė bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.