Ministro išvada: pokyčiai Joniškio ligoninėje orientuoti skandinaviškos kokybės link

„Sidabrės“ nuotr.

Kovo 5 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Ketvirtadienį Joniškyje darbiniu vizitu lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė. Ministerijos atstovai susitiko su rajono Savivaldybės bei Joniškio ligoninės darbuotojais ir aptarė ligoninės veiklą ir gerosios praktikos pavyzdžius. Joniškio ligoninėje ministerijos atstovams buvo surengta patirties kelionė, per vykdomus pokyčius bei konkrečius pavyzdžius buvo parodyta, kaip atrodo sveikatos priežiūros sistemos reforma rajono lygmens ligoninėje. Pasak svečių, Joniškio ligoninė sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams teikia pritaikiusi naujus inovatyvius vadybos ir sveikatos priežiūros sprendimus. Mūsų gydymo įstaigos geroji praktika bus pritaikoma ir kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose siekiant atnaujinti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą.

--- Žagarės mieste gimęs, augęs ir 1-2 klases vietos mokykloje baigęs Justinas Leveika jau aštuonerius metus gyvena Šiaurės Norvegijoje ir yra pusantro tūkstančio gyventojų, šiek tiek didesnio už gimtąją Žagarę, turinčio Tolgos miesto valstybinių slaugos namų vadovas. Lietuvoje vaikus auginame savo senatvei – kad jie galėtų pasirūpinti nusenusiais ir priežiūros reikalaujančiais tėvais, seneliais. O norvegai, pasak Justino, vaikus augina tam, kad jie išlaikytų valstybę ir per jų mokesčius socialinės priežiūros sistema stiprėtų. Justinas Leveika sutiko pasidalinti, kokie visgi yra norvegiškos slaugos privalumai, apie kokius galėtų tik pasvajoti ir mūsų slaugytojai, ir mūsų slaugos namų gyventojai.

--- Jurdaičių kaimo gyventojai jau daugelį metų skundžiasi didelėmis šildymo kainomis. Jiems net Vilniaus gyventojų pastarąją žiemą sukeltas triukšmas dėl baisių sąskaitų kelia šypseną. „Juk mes jau seniai panašiai mokame ir net nebesiskundžiame, nes niekas nesikeičia“, – sakė viena Jurdaičių kaimo gyventoja, nenorėjusi, kad jos pavardė būtų skelbiama. Joniškio rajono savivaldybė šio kaimo žmonių problemą žino, dar prieš 15 metų 2007-aisiais pradėta diskutuoti, ar nevertėtų žmonėms atsijungti nuo centralizuotos šildymo sistemos. Bet iki šiol niekas iš esmės nepasikeitė, tik dalis gyventojų tiesiog mirė arba išsikėlė kitur, butus palikdami likimo valiai, o kiti tebemoka dideles sumas.

--- UAB „Žvalguva“ Joniškio filialo vadovu prieš trejetą metų tapo joniškietis Danas Valys. Jis pakeitė savo mokytoją, ilgametį vadovą ir filialo įkūrėją Eugenijų Butkų, kuris dabar yra šios visoje Lietuvoje veikiančios bendrovės komercijos direktorius, šalia kurio Danas dirbo ir mokėsi visą dešimtmetį. Danas, Joniškio žemės ūkio mokyklos auklėtinis, pagal profesiją elektrikas, savo įgytas žinias sėkmingai pritaiko tik savo namų ūkyje – samdyti kvalifikuotų specialistų elektros instaliacijai įrengti tiek gyvenamajam namui, tiek ūkiniui pastatui nereikėjo – visus darbus atliko savo rankomis. Nors 48 metų vyras iš savo įgytos profesijos ir negyvena, tačiau šioje mokykloje įgytos žinios labai praverčia dabartinėje jo veikloje.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.