Nagingas statybininkas iššūkių nebijo

„Sidabrės“ nuotr.

Rugpjūčio 18 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Gataučiuose gyvenantis Salvijus Sudžius – nagingų rankų meistras, statybininkas, apdailininkas, spėjęs padirbėti ir baldininku. Jau 23-ejus metus jis užsiima pačiais įvairiausiais statybiniais darbais, į talką pasikviesdamas ir sūnų Luką. Praėjusiais metais abu vyrai iš naujo nutinkavo seną šimtametį namą Joniškyje, atverdami vokiškosios fachverko architektūros grožį. Šio darbo, pasak savininkės, buvo atsisakęs ne vienas meistras. Tuo tarpu, Salvijus teigia, kad jam tekę ir kur kas sudėtingesnius užsakymus atlikti.

--- Žolinės šventė sekmadienį Rygoje buvo minima joniškiečių pikniku, kurio metu netrūko kultūrinių pramogų, sporto varžybų, sveikinimų ir geros nuotaikos. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė šventės metu įteikė Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklą ir pažymėjimą Rygoje gyvenančiam joniškiečiui Rolandui Žalnieriui.

--- Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Juodeikiuose sekmadienį buvo iškilmingai minima Žolinė. Joje ne tik pašventintos pagal senąsias tradicijas kartu su „Žiemgalos galių“ įkūrėja Lina Vaitekūniene rištos puokštės, sodų derlius, bet ir prisiminti senolių tikėjimai žolynų galiomis, jų magiškomis savybėmis. O taip pat atsigręžta į Juodeikių kaimo istoriją, į kurią per čia gimusius, gyvenusius, iš šio kaimo ir apylinkių į pasaulį išėjusius žymius žmones, asmenybes nuvedė kraštietis pedagogas, bibliofilas Česlovas Vaupšas. Renginys baigėsi koncertu ir klounados linksmybėmis mažiesiems.

Plačiau apie Žolinės šventę kitose rajono vietose, kur Joniškyje galima atsispausdinti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą ir Galimybių pasą bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.