Nepaviliojo nei didmiesčiai, nei užsienis

Asmeninio albumo nuotr.

Lapkričio 10 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje dirbanti Dovilė Valuckienė studijavo Vilniuje, tad per ketverius mokslų metus spėjo iš arčiau pamatyti didesnio miesto gyvenimą, bet juo nesusižavėjo. Netraukė jos ir užsienis, nors vienu metu, kai neturėjo darbo, kartu su vyru Arnu jau buvo susiruošę reikalingus dokumentus vykti į anuomet lietuvių labai pamėgtą Airiją, laukusią imigrantų rankų. Pasvėrę visus pliusus ir minusus jie nusprendė likti savoje šalyje ir gimtajame krašte, kur artimieji, draugai, kur viskas pažįstama ir sava. „Niekada dėl to nesigailėjau. Esu ramus žmogus, nesiblaškantis ir linkusi užsibūti vienoje vietoje, tad tikiuosi ir bibliotekoje dirbti ilgai“, – sako jauna moteris.

--- "Būna, kad išsiilgęs žmonių, kaip aną žiemą, užsikuriu automobilį ir važiuoju į prekybos centrą "Maxima". Ne, nieko nepritrūkęs, nieko nereikia. Važiuoju be jokio reikalo – galvoju, užeisiu, pasidairysiu, pabūsiu, gal kokį pažįstamą sutiksiu, pasikalbėsim... " – apie gyvenimą vienatvėje kalba žinomiausias Stoniūnų kaimo žmogus, 86-erių Albertas Žąsinas, kraštą garsinančios "Nesąmonių sodybos" su 150 jos gyventojų, įkūrėjas ir šeimininkas, konkurse siekiantis tapti savo krašto ambasadoriumi. Iš bendraamžių išsiskiria savo humoru, filosofija ir vidine kultūra. Mėgsta skaityti knygas ir gyventi pagal savo taisykles. Pasak Alberto, gyvenimas pasibaigs tada, kai jis nebegalės vairuoti automobilio.

--- Medžiotojų globėjo – šv. Huberto diena – minima lapkričio 3 d. Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija tradicinę medžiotojų globėjo dieną paminėjo praėjusį sekmadienį Gruzdžiuose – su pamaldomis ir 4-osiomis medžiotojiškos sriubos virimo varžytuvėmis. Tarp aštuonių medžiotojų būrelių komandų medžiotojišką sriubą ir jos gardumu varžėsi dėl šventės dalyvių, o, svarbiausia, – vertinimo komisijos simpatijų ir vertingų prizų ir Joniškio medžiotojų būrelio vyrai, vieninteliai jau ketvirtus metus atstovaujantys rajono medžiotojams šv. Huberto šventėse.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.