„Pasikalbėkim, kraštieti, apie tai, kas rūpi"

Nuotrauka iš asmeninio M. Urmono albumo

Birželio 18 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kraštietis 42 metų Mantas Urmonas jau dvidešimt metų gyvena Vilniuje, ten baigė universitetines studijas, dirba ir galėtų laikyti save vilniečiu, bet sako: „Aš joniškietis. Kur gimei, ten širdis ir šaknys“. Jis yra internetinės grupės „Joniškiečiai“ įkūrėjas. Prieš dvylika metų įkurtoje grupėje šiandien yra 8,6 tūkstančio narių. Tiek išeivių iš Joniškio ir pačių joniškiečių pritraukė M. Urmono idėja neatitrūkti nuo gimtojo krašto įvykių ir bendrauti internetinėje erdvėje. Ne tik kai reikia surasti pabėgusį katiną, bet ir dalintis naujienomis, aktualijomis, požiūriu į tai, kas vyksta savivaldoje ir politikos arenoje. Vienas iš grupės moto – „Pasikalbėkim apie tai, kas rūpi“. Tokia ir mūsų pokalbio su Mantu Urmonu tema.

--- Lietuvos bibliotekininkų draugijos Joniškio skyrius kasmet renka geriausius bibliotekininkus. Šiemet už 2023-iuosius buvo apdovanotos Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Vijoleta Kuprevičienė ir bibliotekos Skaistgirio filialo vedėja Lijana Degimienė. Abiejų darbai – ir panašūs, ir skirtingi. Jei Skaistgiryje bibliotekininkė, kur dirba iš viso dvi specialistės, imasi įvairiausių veiklų nuo parodų organizavimo iki skaitytojų aptarnavimo, jos kolegė Joniškyje koncentruojasi į gilesnių paieškų reikalaujančius kraštotyros darbus, projektus, medžiagos kaupimą apie žinomus viso rajono kraštiečius ir jos sklaidą bibliotekos interneto svetainėje, o štai per pandeminius metus Vijoletos dėka bibliotekos interneto puslapyje atsirado gausybė virtualių parodų, kurių gal dar nesate matę.

--- Toksikologas, anesteziologas reanimatologas, biomedicinos mokslų daktaras, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, Joniškyje kalbėdamas apie elektronines cigaretes (toliau – EC) pateikė iškalbingus faktus: pagal jų garinimą tarp jaunuolių esame pirmi–antri pasaulyje, tuo tarpu EC poveikis sveikatai yra dar kur kas baisesnis nei įprastų tabako gaminių, – jau fiksuota ne tik stiprių apsinuodijimų, širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimų, bet ir mirčių. Blogiausia, kad į šias cigaretes įmaišomi patys įvairiausi priedai, kurių net nustatyti neįmanoma, jų iš viso skaičiuojama daugiau kaip 1500, o skoniai ir kvapai ypatingai vilioja paauglius. Tad jeigu manote, kad jūsų vaikas, garindamas kenkia savo sveikatai mažiau nei rūkydamas įprastas cigaretes – labai skaudžiai klystate, teigia gydytojas.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.