Šią savaitę politikai spręs rebusą: būti Joniškyje sporto kompleksui su baseinu ar ne?

Asociatyvinė nuotr.

Rugpjūčio 9 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškiečiai jau daug metų, pakurstyti rajono politikų ketinimų, vis laukė baseino su pirčių kompleksu ir universalios sporto salės. Tačiau parengtą investicinį planą teko padėti į stalčių, negavus finansavimo iš valstybės investicijų programos. Rajono gyventojai nusivylė ir atvirai reiškė nepasitenkinimą: visi aplink stato ir gali, o mes – ne. Pernai rajono Savivaldybės administracija dar sykį pasitikrino gyventojų lūkesčius surengdami apklausą. Jos rezultatų duomenys parodė, kad rajono gyventojams nepakanka esamų sporto paslaugų ir esamos sporto infrastruktūros, o labiausiai – baseino. Ir rajono valdžia ėmė ieškoti būdų, kaip joniškiečių lūkesčius įgyvendinti.

--- Apie tai, kas nesunaikinama, visus metus joniškiečiams kalbės naujas kūrinys, pristatytas sekmadienį tarp dviejų eglių Joniškyje prie Kultūros centro lauko estrados. Jo autorius – architektas Džiugas Karalius iš Vilniaus, vienas iš septynių tarpdisciplininio meno kūrėjų, dalyvaujančių kūrybos procese pristatant joniškiečiams šiuolaikinį meną pagal Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos projektą "Meno jungtys 2", kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono savivaldybė.

--- Likus keliems šimtams metrų iki Žagarės miesto ženklo stovi Ingos ir Algirdo Virmauskų sodyba, kurioje šeima augina švelniakailius gyvūnėlius – šinšilas. Lietuvoje vis dažniau žmonės šinšilas augina kaip naminius gyvūnėlius, tačiau vis dar nemažai žmonių augina jas dėl prabangaus kailio. Verslo strategai sako, kad šių švelniakailių žvėrelių auginimo rinka nėra užpildyta, todėl šinšilų auginimo verslas turi dideles perspektyvas. Be to, strategų teigimu šio verslo rentabilumas gali siekti daugiau negu 100 proc. Amerikos ar Suomijos aukcionuose parduodami brangūs šinšilų kailiai paklausūs Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje bei Arabų šalyse. Tačiau Lietuvoje šiam verslui politikai kol kas aiškios perspektyvos nenubrėžia: reikalavimai šiam verslui itin aukšti.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.