Šildančių žvakių dirbtuvės Ukrainai

„Sidabrės“ nuotr.

Gruodžio 3 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Savanoriai Ukrainoje gamina žvakes kariams – supjaustytas kartonas susukamas ir įdedamas į skardines, jos užpilamos vaško ir parafino mišiniu. O kariai, tokias žvakes užsidegę, džiovina drabužius, gamina maistą, šildosi... Artinantis žiemai jos, dar vadinamos apkasų žvakėmis, reikalingos ne tik Ukrainos kariams, bet ir be elektros tiekimo likusiems gyventojams. Ši gerumo ir šilumos banga, besiritanti per visos Lietuvos miestus, miestelius ir kaimus, nevyriausybines organizacijas ir kaimo bendruomenes, nepaliko abejingų ir mūsų rajone. Ir ar gali būti dar kas jautriau, kai ranką pagalbai, atjautai tiesia žmonės su negalia. Tokias žvakes Ukrainos žmonėms šią savaitę gaminti ėmėsi ir savo širdžių ir rankų šiluma su Ukrainos fronte šąlančiais kariais ir civiliais šią žiemą dalinasi VšĮ Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centro socialinių dirbtuvių lankytojai.

--- Australijoje šešerius metus gyvenanti, Gataučių kaime užaugusi, tuometinę Mato Slančiausko gimnaziją baigusi Justė Stonienė didelę dalį savo laiko skiria Sidnėjaus lituanistinei mokyklai, kurioje savanoriškai be jokio užmokesčio dirba mokytoja. Jai itin svarbu išlaikyti lietuviškumo salelę, kurioje puoselėjama gimtoji kalba, papročiai, perduodami iš kartos į kartą, organizuojamos tradicinės ir valstybinės šventės, vyksta edukacijos. Sidnėjaus metro projektų koordinatore dirbanti moteris kasdien tiesioginiame darbe prisideda prie šio miesto metro sistemos plėtros, o savaitgaliais tarsi grįžta į mažąją Lietuvos oazę.

-- Jau antrus metus šalyje organizuojamas „Gero ūkininko“ čempionatas, kurio metu suburiami ir parodomi santarvėje su gamta ūkininkaujančių ūkininkų pavyzdžiai. Šios iniciatyvos metu buvo sudaryta speciali žemės ūkio ir gamtosaugos srityje gilią patirtį turinčių ekspertų komisija, kuri atrinko savo darnumu išsiskiriančius ūkininkus. Vėliau komisijos nariai, aplankę šiuos ūkius, įvertino jų gamtosauginį, socialinį ir ekonominį darnumą ir išrinko „Gero ūkininko“ čempionato ambasadorius. Joniškis šiemet pirmą kartą turi savo atstovą, tarp neseniai pristatytų penkių šių metų ambasadorių – Vytautas Miliškevičius iš Kirnaičių, ūkininkas, "No-till" technologiją populiarinantis "Youtube" tinkle.

--- Lietuvos automobilių sporto federacija praėjusį savaitgalį Snow Arenoje Vilniuje organizavo Lietuvos automobilių sporto metinius apdovanojimus, pagerbė geriausius šio sezono Lietuvos sportininkus. Įdomiausia tai, kad skirtingose klasėse metinėje įskaitoje antrąsias vietas iškovojo du joniškiečiai – Matas Rimkus ir Mantas Laskovas.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.