Skęstanti imtynių salė – likti ten pat paremontavus ar ieškoti naujos?..

Ryčio Keršio nuotr.

Rugsėjo 3 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio sporto centro ir visuomeninio sporto klubo „Kova“ imtynininkai beveik dvidešimt metų renkasi tose pačiose patalpose „Saulės“ pagrindinės mokyklos rūsyje. Sąlygos nekokios: itin prasta ventiliacija, o per pastaruosius kelerius metus užklupusios smarkios liūtys rūsį su visa įranga, čiužiniais paskandina. Apie tai nebeištvėręs socialinėje paskyroje paskelbė pats graikų–romėnų imtynių treneris Rytis Keršys. Į rajono tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto inicijuotą problemos svarstymą pakviesta Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Aldona Laucienė žadėjo artimiausiu metu rūsį paremontuoti, o Sporto centro direktorius Tomas Aleknavičius teigė, kad treneriui buvo siūlomos kelios vietos treniruotėms kitur, bet tada jis pasirinkęs esamą rūsį, kuris iš visų alternatyvų kol kas tinkamiausias. Pats treneris Rytis Keršys, pavėlavęs į klausimo svarstymą ir tiesiog įsiveržęs į Komiteto, kuris jau perėjo prie tolesnių darbotvarkės klausimų, posėdį, kalbėjo šiek tiek kitaip nei Sporto centro vadovas. Jis prašė įrengti naujas, reikalavimus atitinkančias patalpas.

--- Joniškio rajone šiuos 2024-2025 mokslo metus pradės 1937 mokiniai ir tai yra 31 mokiniu mažiau nei praėjusiais metais, tačiau duomenys dar gali keistis ir pirmosiomis rugsėjo dienomis. Nauja tai, kad Skaistgirio gimnazijoje nebelieka 11-okų klasės, jie pereina į Žagarės gimnazijos 11-ą klasę, nes nesusidaro reikiamas skaičius mokinių. O „Saulės“ pagrindinėje mokykloje formuojamos dvi 9-os jaunimo klasės, „Aušroje“ sumažėjo devintokų ir vienuoliktokų.

--- Joniškio rajono mokyklos ir ikimokyklinės įstaigos naujus mokslo metus pradeda nestigdamos mokytojų. Vadovai džiaugiasi, kad pavyko suformuoti pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kolektyvus. Tik į Savivaldybės kvietimą mokytojams atvykti į rajoną mokyti vokiečių ir prancūzų kalbų, kurios, tikimasi, pakeistų rusų kalbos dėstymą mokyklose, iki rugsėjo neatsiliepta. Prieš pat rugsėjį viena ikimokyklinė įstaiga dar ieškojo tik mokytojo padėjėjų, kurie nuo šiol įvardijami mokinio padėjėjais. Jų poreikis išaugo dėl specialiųjų poreikių vaikų įtraukiojo ugdymo plėtros visose švietimo įstaigose nuo šių mokslo metų. Bet ir pasirengusiųjų tapti padėjėjais atsirado nemažai. Į konkursą atėjo net 18 pretendentų. Švietimo įstaigų vadovai su "Sidabre" dalijasi, kaip pasirengta naujiems mokslo metams ir kokios naujovės įgyvendinamos.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.